Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongas? Vagy komolyabb?...

Ez szorongas? Vagy komolyabb? Segitseg!

Figyelt kérdés

1 eve szenvedek ezzel. Gyogyszert soha nem szedtem. Azt erzem, hogy megfogalmazni sem tudom mit erzek. Januarban volt utoljara panikrohamom, egy nyugtatotol. Baromira elalmositott es nem tudtam mi tortenik velem, eszembe jutott egy olyan gondolat, hogy mit csinal velem ez a gyogyszer, visszacsinalni sem tudom, hatastalanitani se, es kesz is volt a panikroham. Tehat ennek fel eve... de a mindennapos panikroham kozeli allapot megmaradt. Borzaszto. Ulok a munkahelyen es ha eppen nincs dolgom, mondjuk csak bambulok a monitorra, es elgondolkozok, hogy mi miert ott van, mi miert olyan szinu, tegyuk fel rameredek egy beture, mintha le sem tudnam rola venni a szemem, es erzem ahogy dobban egyet a szivem. Ha jol olvastam ez az adrenalinloket. De ettol? Megijedek, hogy a ruhan a ranc miert epp ott gyurodik? Persze ilyenkor mindig eszembe jut a maga a panikroham tenye, biztos az is spanol a dolgon. De ez csak addig tart egyebkent amig van idom unatkozni. Ha jatszok, sportolok, dolgozok, beszelgetek akkor erzem, hogy nornalis vagyok vagy legalabbis olyan, mint regen, de belul tudom, hogy ram fog torni az erzes. A szorakozohelyeken rosszul vagyok, ugyanez az erzes van, mimtha tenyleg minden sokkolna vagy mindentol megijednek. Aztan lenyugszok egy 20perc alatt es mint akit elvagtak minden mehet tovabb, de az a 20perc borzaszto es mindennapos. Moziban szinten ez van.


Mint emlitettem a gyogyszer bevetele utan volt ez, de maga a teny, hogy beveszek, megiszok, megeszek valamit amit nem lehet belolem kiszedni, es okozhat valamit megijeszt. Itt gondolok arra, hogy az eros teltsegerzetnel is ezt erzem. Ivasnal csak alkoholnal. Tegnap ittam is egy Strongbowt, tokre elvoltam es mikor eszembe jutott, hogy "hoppa hol van az a fura erzes?"ilyenkor mar reg jelentkezni szokott", akkor jelentkezik is. Ez ilyen feszult, ideges, aggodo, turelmetlen allapot. Mert hasonlot erzek tenyleges panik vagy stresszhelyzetben csak olyankor legalabb van alapja.

Ezt erzem ha csak otthon fekszek es nem csinalok semmit. Hogy unatkozok es nem tortenik semmi, de ez lehet mar azert van, mert tudom, hogy olyankor konnyebben elhatalmasodik rajtam. Ha van valami mozgolodas akkor azert konnyebb elterelni a gondolataimat.


Jarok pszichologushoz, o a gyerekkori dolgokra vezette vissza. Oke, de eddig semmi ilyen nem volt. Jo, neha neha ereztem ezt a fura erzest, mindjuk mikor kislanykent rosszat almodtam es mikor nyugtatott nagymamam akkor nem tudtam a szemebe nezni, mert feltem, ez is olyan erzes ami most van...megragad valami, rameredek de el kell rantanom a tekintetemet mert felek, hogy eloidezi a panikrohamot.

Egyebkent autoimmun gyulladas van a pajzsmirigyemben, gyogyszert nem szedek, par honapja vettek vert ezugyben, azt mondta a doki , hogy nem a pajzsmirigyem a ludas.


Skizofren lennek? Mikor lesz mar ennek vege? Mikor lesz az, hogy ez az erzes is megszunik? Hogy akar egy teljes napig "normalis" leszek?

20/L



2018. jún. 22. 14:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Ebben az allapotban olyan, mintha mas lennek.

Ebben az allapotban adrenalinloketet okoz a fekvo toll az asztalon. A gondolat, hogy miert ilyen miert ilyen a szine stb... mikor nem ebben az allapotban vagyok, akkor egy horrofilmet is siman megnezek. Na jo azt azert nem, de ami akkor nyomaszto erzessel tolt el vagy megvisel lelkileg, az maskor, normalis allapotomban nem, atsiklok rajta.

2018. jún. 22. 14:23
 2/5 piku78 ***** válasza:
A nyugtatós sztori ismerős...Ugyan úgy pánikrohamot kaptam tőle.De beláttam hogy ezt csak én generáltam és hogy szükségem van rá mivel pánikbeteg vagyok.Nekem pár napomba telt hogy bevétel után ne figyeljem magam stb.De most már monthatom hogy SOKKAL nyugodtabban szedem be.Annyi tudok javasolni hogy vegyél erőt magadon bármilyen nehéz is.
2018. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ataraxot kaptam a haziorvostol, azt mondta egy hetig szedjem aztan meglatjuk. Akkor az egyszer volt, hogy napkozben bevettem. Utana mar csak estere mertem, akkor nem fogyelgettem magam, de amig nem aludtam el remegtem, bar fejben okes voltam, nem volt ez a fura erzes.
2018. jún. 22. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nem kizárt, hogy a pajzsmirigyed mégis befolyásolhatja ezeket a dolgokat. nekem is autoimmun gyulladásos pajzsmirigy betegségem van. amikor még nem kaptam rá kezelést, nagyon gyakran volt pánikrohamom (a legtriviálisabb dolgoktól), szinte állandóan szorongtam. ezek a tünetek nem hirtelen alakultak ki, hanem fokozatosan, ezért is nem tűnt fel, hogy valami gond lenne. A TSH értékem éppenhogy a felső határ felett volt (szubklinikus alulműködés). Autoimmun betegség esetén sokkal összetettebb a probléma, próbálj utánaolvasni (Hashimoto thyroiditis). Persze az is lehet, hogy a Te tüneteidnek tényleg semmi köze a pajzsmirigyedhez, csak egy felvetés volt :)
2018. jún. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SziA!


Mi a helyzet veled azóta?

2018. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!