Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára milyen...

Szociális fóbiára milyen pszichiátert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Igazából eddig jól megvoltam egyedül is de egy lány miatt rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább. Egyszerűen nem tudok társaságban beszélni, se embereknél kezdeményezni. Pedig még lehet hogy esélyem is lett volna. Egyszerűen nem jut semmi az eszembe amit mondhatnék és a szociális fóbia többi tünete is jellemző.


Ha valakinek volt vagy van hasonló problémája azt szívesen meghallgatnám hogy mit tett ellene vagy éppen mit tesz.


2018. jún. 24. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
egy jó pszichológus lenne neked jó. Vagy egy nagyon jó pszichodráma csoport - ahol dramatizálva-játszva oldanák ki azt a gátlást, akadályt, ami miatt van ez nálad. Ha az a lány egy kicsit ügyesebb lett volna, és jobban bejöttél volna nála - akkor megoldotta volna benned ezt. A szeretet mindent legyőz.
2018. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézz körül a jutubon az EFT, vagy a szociális fóbia cím után.
2018. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szegény szerintem próbálkozott, volt hogy nézett, egyik órán egész évben mellettem ült, akkor csavargatta a haját meg ilyenek. De én egyszerűen még ránézni se mertem, nem hogy hozzászólni. Amúgy ha ő elkezdett volna valami beszélgetést akkor lehet, hogy már ment volna, de az teljesen ki volt zárva, hogy én szóljak hozzá.


Amúgy ő is introvertált, szerintem ő se nagyon tudta hogy kezdjen velem bármit is mivel nem nagyon beszélgettem senkivel. Neki nincsenek ilyen problémái teljesen jól megvan társaságban, csak az új emberekkel nem olyan kezdeményező szerintem.


Depressziós szerintem nem vagyok, meg ez a szociális fóbia se olyan durva mint amilyen akár lehetne. Emberek közé, pl utcára simán kimegyek, a problémák ott kezdődnek amikor ismerős emberek társaságában vagyok. Akkor is csak azért vagyok ideges, mert meg se szólalok és érzem, hogy ez elég furcsa, főleg amikor már szóvá is teszik. Jobban szeretek kettesben beszélgetni valakivel, már feltéve, hogy hasonlóak vagyunk.


Amúgy igazad van, hogy a szeretet mindent legyőz, mert már megfordult a fejemben, hogy így hogy vége a sulinak majd ráírok valahol és akár ott akár élőbe elmondok neki mindent. Persze nem zúdítom rá, hogy életem szerelme meg stb, csak max annyit hogy állandóan ő jár a fejembe és szeretném megtudni, hogy ő mit gondol mert ha félreértettem és egyáltalán nem jövök be neki vagy esetleg nem is illünk össze akkor legalább talán túl tudnék lépni.


Ezek alapján lehet, hogy egy egyszerű szerelmi bánatnak néz ki a problémám, de nem az, csupán ez kellett ahhoz, hogy megelégeljem a szociális fóbiámat.


Régen, még az óvodában nagyon jól kijöttem mindenkivel. Szerintem ez akkor kezdődött amikor általánosba kicsúfoltak meg piszkáltak. Őszintén mondom, hogy semmi durva nem történt csak viccnek szánták, de nekem akkor épp elég volt. Később aztán meg azért piszkáltak, mert csendes lettem.


Egy kicsit hosszú lett, de jól esett kiírni magamból.

2018. jún. 24. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:

"Persze nem zúdítom rá, hogy életem szerelme meg stb, csak max annyit hogy állandóan ő jár a fejembe és szeretném megtudni, hogy ő mit gondol"

- ne így... egyszerűen, kérdezd meg, nincs-e kedve sétálni, egy cukrászdába fagyizni, kitört a vakáció, jó lenne kicsit beszélgetni, ne "zúdíts rá" semmit.. kezdjetek el együtt járni, örüljetek egymásnak, ez a legszebb az egész életben, nem kell túlbonyolítani.. és kár kihagyni, később már annyi gond társul hozzá, most csak együtt kellene lenni

[link]

[link]

Lent a folyóparton, a mezőn,

mellettem állt a kedvesem.

hófehér keze vállamat

megérintette csendesen.

Kért, hogy vegyem könnyen az életet,

amilyen könnyen a földből a fű fakad,

de én fiatal voltam és bolond

s ma már csak könnyeim omlanak.

2018. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=027ZJX5XVjs

a 2. link helyett ezt akartam

2018. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!