Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon alacsonynak számít a...

Nagyon alacsonynak számít a 44-es EQ érték?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem ki a Mensa IQ tesztjét, 110 feletti eredményt kaptam, majd elkezdtem nézelődni EQ tesztek körül is, és 44-et kaptam. Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire "drasztikusan" alacsony az átlaghoz képest?


Sokszor mondták már, hogy érzéketlen vagyok, és tényleg, nagyon-nagyon nehezemre esik ráhangolódni mások érzelmeire, a "panaszkodás" hallgatását konkrétan egy, hozzám nagyon közel álló embertől tűröm el, másoktól idegesít. A barátkozás érőben borzasztóan megy, az emberek érzelmi kitörésével nem tudok mihez kezdeni, a butasághoz vagy bárminemű hatékonytalansághoz semmi türelmem sincs.


Viszont nem vagyok totálisan fából - szerintem - , egy jó könyvön van, hogy elsírom magam, ha azt hallom/látom, hogy állatot bántanak, valaki a párját vagy a gyerekét veri vagy valakivel bármilyen módon igazságtalanul bánnak attól nagyon kiakadok - de inkább dühít, mint "fáj".



2018. jún. 26. 03:22
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Mivel tudsz helyesen írni,biztos nem 44,elhiheted. Amit most írtál gondolatok is komolyak,szóval jóval 80 felett is lehet. 44 IQ-val szinte egy 2 jegyű szorzást nem tudnál elvégezni papiron. A mensát felejtsd el,beképzelt társaság. Nekem pszichológusok 172-t mértek,az átlaghoz képest valami rohadt jó,mégis titkolom egy ideje mert rengetegen leszólnak miatta és furán néznek,inkább tettettem a hülyét suliban is.
2018. jún. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
EQ-ról įr a kérdező. Az IQ-ja 110 feletti.
2018. jún. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most egy 30 kérdésből álló gyorstesztet EQ-ra csináltam és nekem 64 jött ki. Az IQ-mat pszichológusok mérték egyszer kétféle teszten és 118-120 körül eredmény lett.. Viccelődtem is, hogy ez elég gyenge, mert Sharon Stone-nak 160 körüli. Akkor mondták, hogy az átlag az 95-100 körüli, tehát nagyon jónak találta az eredményem.
2018. jún. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 - Igen, jól írja a második válaszoló, drasztikusan alacsony érték és a 44-es szám alatt az EQ-mra gondoltam, nem pedig az IQ-mra. Nézelődtem oldalakon a témában, itt a gyakori-n más kérdéseknél és azt vettem észre, hogy akinek 110-120 között mozog az IQ-ja, annak megközelítőleg ugyanennyi vagy még több szokott lenni az EQ-ja is, nem pedig több, mint 60-nal kevesebb. Ezért érdeklődtem, hogy ez mennyire... bizarr/aggodalomra okot adó...
2018. jún. 27. 02:04
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy az interneten van normális EQ teszt. Az IQ-nál is csak a Mensa ér vaalmit.
2018. aug. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem 34 pont lett és ez nagyban választ is ad arra, hogy miért nem kedvelnek a környezetemben élők.

(Feltéve ha az EQ valóban létezik nem csak egy bulvár hoax)

2018. szept. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy létező dolog, hiszen az érzelmi intelligenciát jelzi!
2018. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!