Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az autizmussal lehet összefügg...

Az autizmussal lehet összefüggésben valakinél az arachnofóbia?

Figyelt kérdés

2018. júl. 1. 11:59
 1/4 Szilar1996 válasza:
37%
Egyáltalán semmi köze a kettőnek egymáshoz. Az egyik egy fóbia a másik pedig egy rendellnesség. Vagy egyáltalán miért kérdezed?
2018. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Feltételeztem.
2018. júl. 1. 12:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint tévedtem.
2018. júl. 1. 12:18
 4/4 anonim válasza:

De lehet: az hogy az autizmussal könnyebben legyőzhető az arachnofóbia. Legalábbis azzal az autizmussal ami nekem van. Minden amit itt írok, az az asperger-szindrómára vonatkozik, azon belül is arra a típusra, amelyik nekem van (mert csak tapasztalatból tudok írni).


Én autista vagyok, így egészen másképp látom a világot mint mások. Én próbálok mindent megérteni, és logikusan végiggondolni, hogy mi miért van. A fóbia, az az hosszabb nevén irreális félelem egy adott dologtól, ránk az egyik legjobban nem jellemzőbb dolog. Irreálisan, minden logikának ellentmondóan félni valamitől, amikor a két fő komponense is logikátlan: félni valamitől, amitől egyáltalán nem szükséges, és maga a félelem, ami egy rossz érzés. Ha volt is arachnofóbiám akkor a logikus gondolkodással győztem le. (nem tudom mikortól hívható valaki arachnofóbiásnak) Belegondoltam, hogy vagyok én, mint az evolúció egyik csúcsa, a legintelligensebb élőlény a bolygón, és félek egy alig pár centis póktól amit két ujjammal össze tudok nyomni. Ez nem logikus. Az ember feljebb áll a táplálékláncban, így logikus hogy az ember győzi le a pókot és nem fordítva.

Persze általánosan elfogadható választ nem tudok írni, nem végeztem széles körben kiterjedő kutatást, csak tapasztalatokat tudok írni.

2018. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!