Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáternek érdemes említés...

Pszichiáternek érdemes említést tenni a parafíliámról/ perverziómról?

Figyelt kérdés

Pszichiáterhez készülök a közeljövőben, járóbetegként, meglehetősen komplex problémával, melyben talán (?) a szexuális életem, illetve annak hiánya is érintett. Van egy igen bizarr szexuális vonzódásom, kérdés, hogy ezt érdemes-e megemlítenem neki? Félreértés ne essék, nem illegális, vagy bűncselekménybe hajló dologról van szó, szimplán olyasvalamiről, amit a valóságban meg sem lehet élni, kizárólag a fantázia terén. Ezek a fantáziák mintegy mentsvárként szolgálnak számomra, mivel már nagyon régen nem volt kapcsolatom, s nem is nagyon merek újba belekezdeni. Tudtommal nem ért semmiféle szexuális bántalmazás, vagy trauma, szimplán csak tartok az újabb csalódástól, elhagyatástól.


Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen téren?


Annyit azért sejtek, hogy nem érdemes egyből ezzel nyitni a rendelésen, mert a végén, még azt találja hinni az adott szakember, hogy a bolondját járatom vele. Tényleg olyan képtelenségről van szó, amit első hallásra talán el sem hinne az ember. Tudom, rengeteg szokatlan perverzió létezik, és egyik pszichiáter sem ma jött le a falvédőről, azonban véleményem szerint én még azért meg tudnám ezzel lepni.



2018. júl. 13. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel kérdeztél egy nagy semmit...
2018. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem pszichiáter, hanem pszichoterapeuta kompetencia.
2018. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

" amit a valóságban meg sem lehet élni, kizárólag a fantázia terén. Ezek a fantáziák mintegy mentsvárként szolgálnak számomra, mivel már nagyon régen nem volt kapcsolatom, s nem is nagyon merek újba belekezdeni."


Ez alapján egyértelmű, hogy érdemes beszélni róla.

2018. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha valakinek akad esetleg tanácsa, mondandója, azt szívesen meghallgatom.


Egyébként magát a parafíliát illetőleg valóban rébuszokban beszéltem. Ez alatt konkrétan azt kell érteni, hogy szerelmes vagyok egy kitalált karakterbe. Ha a szerelem szó túlzás is lenne, tény, hogy egyfajta nagyon erős vonzalmat, rajongást érzek iránta, gyakran gondolok rá és álmodozok róla. Olykor még sírni is szoktam, annyira sajnálom, hogy az adott világon, illetve a fantáziámon kívül nem létezik, ha hús-vér illető volna, gyakorlatilag bármit megadnék, hogy a közelébe férkőzhessek, és boldoggá tehessem őt. Tudom, hogy gáz, többek között ezért is érzem úgy, hogy külső segítségre lenne szükségem, még ha ez csupán egy szeletkéje is a problémámnak. Ha nem muszáj, nem írnám most meg, hogy kiről, vagy miről van szó, ha majd ott helyben esetleg rákérdeznének, gőzöm sincs, megmondjam-e. Egyáltalán számít ez? Bár nem annyira ismert szereplőről van szó, a tb-s pszichiáter meg aligha fog külön ráguglizni, meg utánajárni. Tudom, a magándoki/magánpszichológus jobb megoldás lenne, egyelőre azonban nem engedhetem meg magamnak, szóval marad ez, aztán majd meglátom, hogy beválik-e, vagy érdemes tovább keresgélnem. Bár úgy tudom, szükség eseten a pszichiáter is továbbküldhet pszichológushoz, pszichoterapeutához, valahol magam is ebben a végkimenetelben bízom.

2018. júl. 14. 16:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon érdekes, nem is nevezném parafíliának.

Szerintem beszélj róla mindenképpen.

2018. júl. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez inkabb disszociacio. elmenekulsz a valosagbol es a kepzeletben elsz, h igy ovd magad. nekem is volt ilyen, bar nalam nem ugy jelentkezett, h kitalalt karakterekbe szerettem bele, hanem jatekok vilagaban "eltem".
2019. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hűha, nem lesz egyszerű, de ezzel pszichiáter a max 10 perces beszélgetlésen kb azt fogja levenni h pszichotikus vagy és ennyi, kapsz 2-3-4 gyógyszert.


úgyhogy klinikai szakpszichológust keress, akivel nyugodtan meg tudod beszélni a dolgokat, ez azért elég összetett dolog.

2019. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!