Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat a monoton munka...

Okozhat a monoton munka szellemi leépülést?

Figyelt kérdés

Sok olyan munka van amelyben 1-2 mozdulatot kell ismételgetni, erre mondják, hogy agy nem kell hozzá, de van képzelőerő és arra lehet használni.

Sejtem a választ, csak megerősítést várok.



2018. júl. 14. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat. A szervezeted olyan, hogy azon részei, amiket nem használsz, lassan leépülnek egy minimális szintre. Ez az izomzatnál nagyon látványos, de az agyra is igaz: ha éveken át minden áldott nap napi sok órában 1-2 mozdulatot végzel, leépülsz. Ezt rontja az, hogy ilyen munkahelyen olyan emberekkel vagy körülvéve, akik ugyanezt csinálják, tehát ha velük beszélgetsz, sokszor az sem javít a helyzeten.
2018. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Én azt tapasztaltam hogy még egy 3 éves fősulin való monoton tanulásban is le lehetett épülni. Pedig nem 1-2 mozdulat ismételgetéséből állt. Viszont nagyon elszakadt a laza hétköznapi élettől és csak tanulásból állt. A hallgatói éveim alatt még a szomszéd Ausztriába se néztem ki egyszer sem. Mint aki börtönben van, elszoktam a hétköznapoktól. Végzés után szerencsére megtehettem hogy ezt orvosoljam. Mivel volt családi gazdaságunk, ezért nem kényszerültem rá hogy állásom legyen. Ekkor lettem ismét ember. Akár kerékpáron turistáskodtam Nyugat-Európában, csupa olyan élményem volt ami egy átlagembernek lenni szokott. Meg sem lep hogy például a szülőfalumban és kb. 10 km-es vonzáskörzetében a diplomának és a munkahelynek egészen más jelentése van. A munkahely fogalma arra felé azt jelenti főleg a hölgyek szemében, hogy az a hely ahol a család férfi tagját elrontják, elbutítják, ahol rászokik az alkoholra és ahol leszokik arról hogy a családdal és a saját otthonával törődjön.

Nemrég egy régi munkatársammal beszélgettem arra felé, aki mezőgazdasági vállalkozó lett. Mikor kiejtettem azt a szót hogy munkahely, a felesége úgy reagált mint ha az unokájuk előtt káromkodtam volna és átrohant vele a másik szobába. Mert eszébe jutott a régmúlt mikor munkahelye volt a férjének és neki is, amikor a férje semmit sem csinált otthon, és persze otthoni jövedelmük sem volt. Persze a férjének tetszett ez a laza élet, de a felesége hallani sem akar újbóli züllésről és elszegényedésről meg elbutulásról.

2018. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont a legfontosabbat kifelejtettem a 2. válaszból hogy arrafelé a munkahely azt is jelenti, ahol a családfő megtanulja elhanyagolni az akár jól menő családi vállalkozást is, ami miután tönkrement, mehet a feleség is butulni egyik munkahelyre.
2018. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ezt rontja az, hogy ilyen munkahelyen olyan emberekkel vagy körülvéve, akik ugyanezt csinálják, tehát ha velük beszélgetsz, sokszor az sem javít a helyzeten."


Ezzel maximálisan egyetértek, diákként dolgoztam ilyen helyeken.


A baj az, hogy jelenleg diplomásként jellemzően szintén diplomával rendelkezők között dolgozom, és kb. a felével nem szeretek (ezért nem is nagyon szoktam) beszélgetni, mert hihetetlen "alapszinten" vannak (vásárlás, öltözködés, evés stb. témák). Persze tudom, a diploma nem jelent automatikusan intelligenciát is. És fordítva: nem kevés értelmes szakmunkást ismerek, akikkel teljesen normálisan lehet beszélgetni különböző témákról.


A kérdéshez visszatérve: igen, lehet használni a képzelőerőt, de egyrészt ez kivitelezhetetlen, ha folyamatosan locsognak melletted mindenféle hü.lyeségről, másrészt meg pár napig okés, de hosszú távon szerintem már nem működik.

2018. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még ezekhez hozzájön, hogy a gépzajtól nem lehet hallani, miről beszélgetnek. Persze odamehetek az alapszintű vagy nem az érdeklődésemnek megfelelő beszélgetést hallgatni.
2018. júl. 21. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
naná ... sőt, szinte törvényszerű
2018. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!