Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélek, de nem mondom ki...

Beszélek, de nem mondom ki hangosan, csak a fejemben, és észre se veszem, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem volt olyan könnyű életem, de nem is az enyém a legrosszabb, és ez a "tünet" az utóbbi időben kezdett felerősödni, amikor minden kezdett egyre rosszabb lenni. Nagyon sokszor, de tényleg, egy nap többször is előfordult már, hogy álltam egy családtag/barát mellett, és beszéltem hozzá, de nem válaszolt az illető. Ilyenkor kicsit rájuk mordultam, ők meg értetlenül néztek rám, hogy ugyan mire kellett volna válaszolni, ha nem is mondtam semmit. Ilyenkor mindig leesett, hogy csak a fejemben mondtam ki azt, amit akartam. Ez az egyik eset, a másik az, amikor kimondok valamit, és utána percekig rágódok azon, hogy ezt tényleg kimondtam-e, vagy csak az első eset áll fent megint, ezért elmondom még egyszer, és furán néznek rám, hogy miért ismételtem meg. De tényleg nagyon sokszor érzem valótlannak azt, amit kimondok, és elmerengek, hogy valóban elhagyták-e a szavak a számat. A legutolsó és szerintem egyben legrosszabb pedig az, hogy hallok dolgokat. Nem, szerintem egyáltalán nem vagyok skizofrén, nem parancsokat és ellenem irányuló, agresszív hangokat hallok, csak szimplán olyat, hogy csörög a telefon, dörög az ég, a nevemen szólítanak, valaki mond nekem valamit, becsukják az ajtót, de közben ezek nem történnek meg, csak ezt hallom. Voltam hallásvizsgálaton, minden a legnagyobb rendben, és még fül-orr-gégészetre is elmentem, ott se volt semmi gond. Az orvost megkérdeztem, nem lehet-e amiatt bármi bajom, hogy helixem van mindkét fülemben, de azt mondta, hogy egyensúlyzavaron kívül semmi (az szerencsére nincs). Pszichológushoz nem szeretnék menni, csak a legvégsőbb esetben, mert félek, ha ezeket a panaszokat elmondanám, kicsúszna valami sokkal komolyabb is, és a doki mélyebbre akarná ásni magát, kiteregetve a szennyeseim. :/ Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, kötekedő embereket nem kérek, az hiányzik most a legkevésbé az életemből, és nem, nem kitűnő orvosok válaszát várom, csak személyes tapasztalatokat, vagy ötleteket, hogy mi lehet ez.

16/L


2018. júl. 15. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyit vagy egyedül?
2018. júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Miss Endzsi ***** válasza:
Pedig ki kéne teregetni. Nekem is csak az oldotta meg a hasonló problémámat, az is skizofrénhez hasonló volt de nem hiszek benne, hogy valóban az lett volna, de szerintem értem miről beszélsz. Magától csak úgy nem fog elmúlni.
2018. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erősen introvertált személyiség lehetsz,és valami nagyon zavarhat, ami miatt nem tudod kontrollálni a magadban beszélést.Állj le egy kicsit és hagyd hogy letisztuljanak a dolgok.A hangok lehetnek fülprobéma eredményei.Nekem egyszer bedugult a fülem teljesen és csak tompán hallottam a közeli hangokat, a távoliakat meg tisztán.

Szóval símán lehet hogy pusztán fizikai oka van.Az bogy a nevedet hallottad,puszta véletlen lehet.Mindarra amit felsoroltàl, van logikus magyarázat..

2018. júl. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 A munkahelyemen (6 órát dolgozok ott és oda-vissza 1 óra az út) vannak körülöttem emberek, de én csak papírokat pakolok a sarokban, szóval nem nagyon szólnak hozzám, itthon szintúgy, mert vagy alszok, vagy nem érdeklődnek felőlem


#2 Végső esetben szóba jöhet ez is, de tényleg nem sok kedvem van elmenni, hogy aztán rám aggasson valamit doki, és kiderüljön utána, hogy nincs is semmi komoly


#3 Valóban introvertáltnak mondanám magam, de van 1-2 barátom is, szerintem velük tudok beszélni eleget, hogy ne szoruljak arra, hogy magammal társalogjak...:/ Fülészeten lassan két hete, hogy voltam, de ez a probléma régebb óta fennáll és még jelen pillanatban is, de a vizsgálat nem mutatott semmi rendellenességet, szóval ez kilőve. Körbekérdeztem a pár ismerősömnél és mondták, hogy ők is hallanak néhanapján dolgokat, de nem olyan sűrűn, mint én (napi szinten, egy nap akár többször). De remélem nincs komoly baj...


Köszönöm a válaszokat

2018. júl. 16. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!