Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok elaludni éjszaka,...

Nem tudok elaludni éjszaka, mert mindenféle hangokat hallok, félek és horror dolgokon jár az eszem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Talán 2 hete kezdődött az egész, amikor összejött minden dolog. Egyik családtagom mesélte, hogy nem rég volt náluk az udvarban egy lopó, és mikor az ablakon át meglátta elemlápával motoszkálni, a vér megfagyott benne kb. (Itt a sztori befejeződik.)Ezt elmeséltem utána a barátomnak, ő pedig mondta, hogy náluk még tavaly ősszel,mikor éjszaka 3-kor ropogást hallott, lenézett az emeletről, és valaki az udvarában sétált odavissza. És ha ez nem lett volna elég, aznap rámerőltetett egy videót, amiben ilyen horrorsztorikat meséltek, és azóta nem igazán tudtam aludni... Különösen félek, mivel a szobám az udvarra és a padlásfeljáróra is nyillik, és mindig ilyeneken jár az eszem, hogy valaki áll az ablak előtt, vagy a padláson van valami.. Régebben nem igazán figyeltem a hangokra, de most már sokkal félelmetesebb, ha pl. a bútorok is recsegnek. Egyik éjszaka mintha valami lépteket hallottam volna a padláslépcsőn, és azt hittem, hogy a macskánk járkál, aztán valami ropogást hallottam, és faldarabkák meg a por ráesett a lépcsőre, de nem tudom, hogy mi az, és kiderült, hogy a cicánk meg végig a fürdőszobában aludt. Egyszerűen mindenféle nesz miatt, és a gondolatok miatt nem tudok elaludni.. Előfordult a 2 hét alatt, hogy megkértem a barátomat, hogy aludjon velem, vagy átmentem a barátnőmhöz, de ott is,ha éjszaka egyedül vagyok épp a szobában, mindenféle gondolat járja a fejemet. Épp ilyesmi miatt nem is szoktam horror filmeket nézni, bár régebben is voltak ilyen gondolataim, hogy mi van, ha valaki az ajtómban áll, de utána elfelejtettem az ilyesmit. Mit tegyek? Alig tudok aludni. És az udvarra nyíló ajtót pedig nem tudom bezárni. Vagy mivel hesegessem el a gondolataiamat? 18/L
2018. júl. 24. 14:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Kössz a hasznos választ..
2018. júl. 24. 14:26
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg próbálj meg füldugóval aludni, akkor nem hallanád a zajokat.
2018. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Másodikat leszámítva miért kell ilyen parasztnak lenni???

Sok empátia van bennetek, barmok.

Hát elég nehéz probléma. Az biztos, hogy ha megpróbálod csökkenteni az általános stresszt, akkor nyugodtabban tudsz majd aludni. Sportolj, mozdulj ki, legyél a barátaiddal. Lefekvés előtt (ne közvetlenül) nézz valami vicces filmet/sorozatot, vagy olvass humoros könyvet és legyél a cicáddal is. Napközben is fáraszd le az agyad. Lefekvés előtt ne nézz tv-t, telefont, számítógépet, mert rontja az alvási minőséget. Időben feküdj le. 16:00 után ne igyál kávét, kólát stb. Lefekvés előtt már ne egyél semmit, vacsorára is inkább könnyű kajákat egyél.

A gondolatoknál próbáld meg tudatosítani magadban, hogy teljesen alaptalanok (amúgy tényleg azok). Egyébként az éjszakai hangok azért ijesztőek, mert nappal a többi zaj elnyomja őket, így mikor csendes a környék, akkor jobban hallani őket. Egyébként a recsegést a hőmérsékletváltozás okozza. Az szerintem elég gyakori, ha valaki úgy érzi, hogy nézik.

Nem vagyok pszichológus, de szinte szóról szóra ugyanilyen problémákkal küzdök, csak engem nem betörő figyel, hanem mindenféle "szörnyeteg", szóval nem vagy egyedül az ilyen problémákkal. Nekem egy orvosom egyszer azt is javasolta, hogy nevezzem el ezeket a gondolatokat és ha rám törnek, így nem kell félnem, mert tudom, hogy ez csak xy.

Ha nem javul a helyzet, akkor keress fel nyugodtan segítséget.

Ha szeretnél, nekem is nyugodtan írhatsz üzit.

2018. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Küldő: Felis catus

Címzett: Rednegy

Időpont: ma 18:35

Téma: Re: Cicamica

Az üzenet: Össze tévesztesz a kerva anyeddal, ugyanis őt szoktad döegetni esténként

2018. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Fent vagy most is cicus?
2018. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Jó reggelt szerelmem! Jól aludtál?
2018. júl. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerelmem! Elvittek az ufók? Vagy túlélted az éjelt?
2018. júl. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Életem élsz még? Tetovált combúm?
2018. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
Szerelmem adj életjelet kérlek!
2018. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!