Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepit szedek szorongásra,...

Sylvie40 kérdése:

Antidepit szedek szorongásra, pánikbetegségre. A mai napig sokat szorongok neha egész nap, vissza tér az az érzés, hogy félek, attól amit a rohamkor átéltem. És ez a szédülés volt, ezzel indult. Sikerült valakinek hasonlót legyőznie?

Figyelt kérdés
Pánik, szorongás
2018. aug. 1. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje?
2018. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Milyen gyógyszert szedsz? Az antidepresszánsoknak csomó mellékhatásuk van. Többet ártanak mint segítenek ahogy én olvastam. Meg függ attól is hogy hány féle gyógyszert szedsz. Egymásra is kihatással vannak.
2018. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Scippát szedek Március óta napi 3x1 0.25 Frontinnal
2018. aug. 1. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Olvass utána a neten. Ez a gyógyszer fokozzhatja a depidet meg akár az öngyilkosságra való hajlamot is. Sajnos sok antidepresszáns ezt csinálja :( beszélj az orvosoddal mindenképp
2018. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyógyszertől nem lesz javulás max. 1-2 hónap alatt, akkor cserélni kell. (Bár a tájékoztatókon azt írják némelyiknél, hogy a _teljes_ hatást csak fél év után éri el. De az nem azt jelenti, hogy addig semmi. Valamennyi javulásnak már lennie kellene.)

Szóval menj el a dokidhoz, és mondd el, hogy SEMMI változást nem tapasztaltál, írjon fel másféle gyógyszert.


Egyébként én sem vagyok gyógyszerpárti, inkább a vitaminokban és az egyéb terápiákban hiszek. Az Eü. törvény szerint egyébként minden betegnek joga van pszichoterápiához is, nem csak gyógyszereshez - csak hát sajnos a TB-s orvosok ezzel nem nagyon szoktak foglalkozni, tisztelet a kivételnek. Inkább kórházakban van erre lehetőség, vagy magánorvosnál. Ha teheted, próbáld ki. Pl. a Thalassa-házról hallottam nagyon jókat, ill. a Tündérhegyről is.


Kipróbálhatnád, hogy javul-e az állapotod, ha szedsz magnéziumot, B-vitamin komplexet és Omega3 kapszulát - ezek jó hatással szoktak lenni szorongásos állapotokban.


Ja, és nézesd meg a pajzsmirigyedet, alulműködés is szokott szorongást okozni. Első körben csak TSH-t szoktak nézni, és csak akkor küldenek tovább, ha az magas. Ha normális lesz az értéked, akkor érdemes privátban méretni legalább egy T3-szintet és egy antiTPO-t, ezek hamarabb jelzik az eltérést. Ha pedig kiderül, hogy pm-alulműködésed van, akkor annak HELYES kezelésével a szorongás is elmúlik, antidepi tabletta nélkül. (Ha esetleg tényleg ez van, akkor írj majd, segítek.)

2018. aug. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2018. aug. 2. 08:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok én is 2 éve és még nem nyertem meg a csatát és 15mg os scippát szedek 1et a frontint fél év után elhagyhattam.
2018. aug. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!