Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy 18 éves fiú kisgyerek kora óta székelési problémákkal küzd?

Figyelt kérdés

A mai napig rendszeresen visszatartja a székletét, illetve sokszor előfordul, hogy székletfoltos az alsónadrágja. Óvodás korában is még rendszeresen bekakilt.


A kérdés teljesen komoly.

Milyen trauma, probléma lehet emögött?


2018. aug. 4. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt gondolod, hoyg így neten kereszütl bárki is meg tudja mondani?

Ehhez szakember (pszichológus) kell, meg sok idö, mire kiderühetnek az okok, feltéve, hogy nem csak rossz szokás vagy nem megfelelö étrend az oka.

(Pl. sok gyerek azért tartja vissza a székletet, mert szorulása van a zöldségfélék hiánya miatt, ezért fájdalmas a székletürítés, így igyekszik azt addig halogatni, amíg csak lehetséges.)

2018. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban nagyon sokszor kellett visszatartanom, szinte egész nap oviban/iskolában voltam, és egyszerűen képtelen voltam elmenni máshol vécére az otthonomon kívül. Egész nap tartanom kellett magam, és nagyon sokat küszködtem. Szerintem ez csak erősítette a mostani, felnőttkori emésztési problémáimat.

Lehetséges, hogy a kérdezőnél is lelki probléma áll a dolog mögött, ami mindenképp pszichológust igényel. Ezek a problémák általában gyerekkorból erednek. Az, hogy foltos az alsóneműje, az meg már a higiéniai elégtelenséghez tartozik.

2018. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamilyen szorongásos zavar.

Én sem tudok idegen helyen,de még otthon is csak akkor,ha mindenki alszik,vagy nem mozgolódnak.

Zavar,ha mászkálnak az emberek.

Pisilni sem tudok egyáltalán idegen helyen.


Szerintem gyerekkorból ered.Agresszív környezet miatt.

Szorongásos zavar.Szociális fóbia.

2018. aug. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!