Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Később is jelentkezhet elvonás...

Később is jelentkezhet elvonási tünet?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok. Kb másfél hónapja letettem az antidepresszánst meg a nyugtatót mert jött az életembe egy fiú aki mellett boldognak érzem magam és úgy gondoltam hogy már nincs szükségem ezekre a szerekre, mert nélkülük is jól megvagyok újabban. Nem is jelentkeztek elvonási tünetek amit furcsállottam is de gondoltam nem is baj. Viszont egy-két hete előjött megint a levertség, állandó rosszkedv, rossz gondolatok stb.. meg a nyugtalanság, ami miatt megint néha beszedek nyugtatót ha úgy érzem szükségem van rá. Viszont nem tudom eldönteni, hogy ez most egy

visszaesés kezdete, vagy elvonási tünetek..? Mert másfél hónap után kétlem hogy elvonási tünet lenne.. Lehet hogy érdemes lenne visszatérnem a gyógyszer szedéséhez?


2018. aug. 8. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a fiút tekinted "megmentőnek", de mivel nem ő a kulcs az igazán teljes boldog élethez, már nem is olyan kielégítő, hogy ő van neked. A betegséged megmaradt. Kell még mellé más is, amitől igazán boldog vagy. A szerelem önmagában kevés, nyugodt, kiegyensúlyozott légkör kell, elengedni a múltat, és elfogadni. Normális munkahely, gyermek, és egy otthon, ahol megnyugszik az ember. Nem kellenek gyógyszerek, ha szereted önmagad, és észreveszed az élet apró örömeit!
2018. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A történethez hozzátartozik hogy most érettségiztem le és ideges vagyok az új suli miatt kicsit. A múlttal kapcsolatban meg.. úgy érzem hogy már sikerült elengednem. Önmagam viszont sosem tudtam igazán szeretni, de sosem éreztem ezt akadálynak. Nem ezzel volt problémám.. hanem a tünetekkel amik megnehezítik az életem.
2018. aug. 8. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:
A tünetek nem véletlen "tünetek", azok csak jelei valami nagynak és rossznak, ami benned van. Ha azt csírájában nem ölöd meg magadban, vagy nem rendezed el, akkor a tünetek sem fognak elmúlni!
2018. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!