Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség jelentkezhet...

Pánikbetegség jelentkezhet mint számítógép elvonási tünet? 20/F

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy sokszor a virtuális világba ,, menekülök " ha szorongok. Régebben sokat játszottam lövöldözős játékkal a számítógépen, sokszor 8 órát is egy nap.

Ma is minden nap bekapcsolom a gépet, a szorongás olyankor enyhül, úgy érzem szinte hogy a gondjaim elillannak.

A rohamoknál pedig sokszor úgy érzem hogy nem tudom mit keresek ebben a jelen világban, olyan mintha kezdenék kiszakadni a jelen világi síkból, és ezért sokszor nyugodtabban érzem magamat ha elkezdek telefonozni.


Szerintem többet értik amit érzek. Kissé elvontabban fogalmaztam, remélem azért senki nem néz E.T.-nek.



2015. febr. 24. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanulj, képezd magad, vagy dolgozz erődnek megfelelően. A pánikbetegség csak az unatkozók hisztije, a legtöbb ember nem tudja mi az hogy 8 óra semmittevés egy nap. Ha lefoglalod magad, nem lesz efféle gond.
2015. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A pánikbetegség csak az unatkozók hisztije"

Olyan jó, amikor olyanok osztják az észt, akik még sosem voltak pánikbetegek, csak hallották egy ismerőstől, aki látott valakit, aki már hallott róla.

2015. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert nem tudok már hinni azoknak, akik ezt mondják. Régebben egyetemi évfolyamtársam kb elsírta magát rendszeresen az egyik tanár szóbeli vizsgáin, mire onnantól kezdve az illetőnél ő egyedül írásban is felelhetett. Érdekes "pánikbeteg" volt, mert disztingvált a vizsgák között attól függően, hogy melyik tanárnál vizsgázott. Aztán a másik "pánikbeteg" ismerősöm aki nem melózik, számláit nem tudja fizetni és kajára se nagyon van pénze (ördögi kör). A harmadik pánikbeteg a házassága miatt őrlődik, folyamatosan szorong egész életében. A negyedik úgy jött államvizsgázni, hogy saját állítás aszerint 3, azaz három napot tanult rá. Hirtelen rájött a pánikroham. Nos röviden ha megtanulnának idomulni az emberekhez, felelősségteljesen munkát és családot vállalni (ha válallták rendesen felnevelni a gyerekeket), lenne vér a pucájában kilépni a rossz házasságából és egyben továbblépni, illetve mondjuk államvizsgára intenzíven 3-4 hetet is tanulni, egyiknek se lenne mondvacsinált pánikrohama. A kérdező sem hinném hogy pánikbeteg, csak elvonási tünetei vannak a géphiánytól. Ezt nyilván meg lehet cáfolni, de érdekes módon aktív, sportos életet élőknél, akik szeretik a munkájukat és van lehetőségük nívós életet élni, még nem tapasztaltam ilyesmit. Soha egyikük sem panaszkodik.
2015. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, a kérdező nem pánikbeteg. Sőt a vizsgán magát elsíró sem.

De attól még vannak pánikbetegek. Van olyan szer, sajna most nem találom, amellyel egészséges embereknél is kiváltható egy pánikroham. Mindenkinek ki kéne 1x próbálnia, hogy mi az.

Garantálom, hogy ezután tudna különbséget tenni és ami egészen biztos, hogy nem ülne olyan nagy lovon.

Esetleg ha volt már halálfélelmed, vagy lesz, gondolj majd arra, hogy ilyen egy pánikroham is. Csak éppen aközben jön, mikor te éppen nyugodtan olvasol a kandallónál és fél-1 óráig is eltart, nem pedig 1 percig.

2015. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!