Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatással van az emberre...

Milyen hatással van az emberre ha mások életét követi a neten?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, mikor instagrammon vagy youtube-on követek egy olyan embert, aki magasabb színvonalon él mint én. Ennek milyen pozitív, illetve negatív hatásai vannak az én önértékelésemre?

2018. aug. 19. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Csak negatív hatása van. Minél több időt töltesz ezzel, annál negatívabb: aláássa az önbecsülésedet, irígységet gerjeszt, elégedetlenséget a saját életeddel, ami pont elég ahhoz, hogy depressziós legyél, meg ingerült, meg minden ilyen hülyeség.
2018. aug. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokakat biztosan "megnyugtat", "nahát, másoknak is nehéz, nekik se olyan jó, nem is kell tennem semmit a saját életemben", esetleg pont a saját életükben kellene rendet tenni, szembesülni problémákkal, felelősséget vállalni és ez ellen elmenekülnek mások életét követni meg a bulvár médiát olvasni.
2018. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy azok, akik a való életűket nyilvánosan élik, (legalábbis leggyakrabban) vagy egyfajta megközelíthetetlen burokban élnek, vagy felépítenek egy látszatvilágot, kiemelve a legapróbb hibáikat, hogy azért maradjanak “emberközeliek”.

Jó abból a szempontból lehet, hogy lefoglal, meg szórakoztat, rossz pedig az, hogy azt veszed észre, a te VALÓS életedben mennyi probléma van, vagy épp mennyire ingerszegény.

2018. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy kollégám, aki mindig azt lesi, hogy a másik kollégánk miket rakott ki fb ra, és egész nap arról beszél, mindenkihez odamegy kérdezgetni, ki volt az a csaj akivel volt a képen, meg hogy igaz e hogy ez terhes meg az... Szánalmas, hogy az embereknek nincs saját életük. De mondjuk aki kiteregeti a szennyest, az így jár.

Kérdező, azt javaslom, keress másik hobbit, mert olyan sosem leszel, mint az a valaki, akit követsz, mellesleg nem biztos, hogy ő úgy is él, amilyennek mutatja magát elhitetik veled, hogy az a valóság. Azt lehet, hogy otthon a problémái egész mások, és a személyisége is más, mint aminek beállítja magát. Hogy milyen hatásai lennének? Elrepül melletted az élet, és később sajnálni fogod, hogy nem törekedtél a saját utad építésére.

2018. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2018. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem negatívan,főleg,ha jobban élnek,mint te.

Mert miért néznél olyanokat,akik tőled is rosszabb helyzetben vannak?


Persze idővel már próbálom ezt kezelni,hogy ne érezzem rosszul magam miatta,mert a körülményeink,lehetőségeink nem ugyanolyanok.


Tudod,van az a közhely,hogy "bármi lehetséges,bármit elérhetsz"-én ebben nem hiszek.

Lehet fejlődni,de ha te mucsaröcsögére születtél egy kis faluba,a szüleid nem támogatnak,és nem is fognak soha,akkor önerőből nagyon nehéz lesz még egy átlagos életszínvonalat is elérni.


Akiket látsz,hogy jól élnek,ők nem mondják el,hogyan élnek úgy,milyen kapcsolataik vannak,honnan származnak,vagy mekkora vagyonuk van,amiért megengedhetik maguknak ezt az életszínvonalat.Vagy csak szemfényvesztés az egész.

2018. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van pozitív hatása a Fb-nak. Nekem nagyon érdekes, amikor távoli tájak képeit, élményeit olvasom. vagy új dolgokat kipróbál egy ismerős. Vagy szakmai viták vannak, amiből tanulok (ehhez jó csoportokban kell benne lenni)


Viszont a Fb nem reális képet ad. Én sikeres vagyok a saját területemen, és mivel magáninfókat nem rakok ki, inkább csak a szerepléseimet, vagy a velem készült interjúkat osztom meg. Mert miért beszélnék nyilvánosan a gondjaimról? Azt a családdal, barátokkal teszem. Aztán tavaly jöttem rá, hogy milyen sokan féltékenyek a sikereimre. Pedig ez az életemnek csak egy töredéke, és föl se merült bennem, hogy aki nem barát, és nem tudja, milyen súlyos gondokkal küzdök, az csak valami csillogást lát. Végigtekertem a fb falamon, és hát így nézve tényleg gáz, hamis képet ad, pedig nem is akartam.

Ez nem tudom, segített-e most neked, remélem, egy kicsit igen.

2018. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, vagy instám is, meg minden szarom, és ugyanez a helyzet
2018. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rám semmilyennel. Egyik ilyen hülyeségen sem vagyok fenn és nem is érdekel, hogy mások mit csinálnak, mit ettek, hányszor kakkantottak, meg milyen idétlen ruhában és pózban majomkodnak. Beteges.
2018. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!