Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatással van pszichikai...

Milyen hatással van pszichikailag az emberre a börtön?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy lelkileg edzett férfit 5 évre lecsuktak és magánzárkába zártak, és senkivel se tud kommunikálni, még az őrökkel se. Emellett pedig a bebörtönzése előtt mindenét elvesztette, ami fontos volt neki, és erre nap mint nap emlékeztetik is.

Szóval ez a férfi mennyire változna meg az évek alatt? Lelkileg összetörne és depressziós lenne? Ha szabadon engednék tudna szocializálódni? Vagy teljesen visszahúzódó lenne?


2016. márc. 17. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

5 év magánzárka az durva.

Szerintem öngyi.

2016. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szamo77db ***** válasza:
Biztos, hogy megőrülne. De azért az 5 magánzárka az nagyon sok. Szerintem nem alkalmaznak ilyen büntetést. Legalábbis én nem hallottam róla.
2016. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szamo77db ***** válasza:
* 5 év magánzárka
2016. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ambrus Attila 10 évet töltött magánzárkában, Magda Marinkó 1995 óta a mai napig magánzárkában van.
2016. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Interrogativa válasza:
100%
Szerintem ez a személytöl függ, hogyan éli meg az egészet, és hogy milyen célt tüz ki, ha egyeltalán kitüz. Csak is önmagán és gondolatain múlik, itt nem lehet általánosítani...szerintem
2016. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szamo77db ***** válasza:
Köszi az infót, most már én is tudom, hogy van ilyen büntetés. Nem tudom, hogy lehet kibírni ép ésszel!
2016. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ, hogy te veszed fel a szappant, vagy te ejtetted el.
2016. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akit már magánzárkába kell tenni, az amúgy is másként gondolkodik a világról, így aztán egyáltalán nem biztos, hogy olyan hatással van rá, mint a többiekre.
2016. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért aki magánzárkába van zárva, azzal is van aki beszélget, sőt... vannak pszichológusok is, akikkel szoktak beszélgetni.


Akit teljesen izolálva tartanak, néhány héten belül totálisan bekattanna és valahogy megölné magát valószínűleg.

2016. márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

héj ne keverjétek a magenálzárást (rossz magaviselet miatti büntetés) és azt a tényt hogy seggnyaló vagy odabent és a nevelőtiszted elintézi hogy egyedül legyél a zárkádban "mert nem jutott zárkatárs" ehhez igen nagy csókosnak kell lenned és wamzernak. Itt azt csinálsz amit akarsz,akár fekszel és tévézel egész nap ha épp a házirend engedi a 0-24 tévét.A magánelzárás az viszont egy büntetés forma, 2x2m lyukba bezárnak,napi 8órát lehetsz vízszintesen,maradék 16 órát ülve vagy állva töltheted,napi 3 szál cigit kapsz,0-24 kamera megfigyelés,na itt szoktak durva dolgok zajlani. Ezt büntezési fokozatod alapján kapod,ha börtönös fokozatban vagy akkor azt hiszem 14 nap a maximum amit kaphatsz.

Kérdésre válaszolva,nincs 2 egyforma eset, az biztos hogy aki 2 évnél többet van bent,tuti hogy más lesz mire "végez",lelki testi adottságain múlik merre mennyire fog megváltozni, de nagytöbbségen meglátszik hogy ült :/ amolyan enyhe bekattanás ül ki az arcukra.

2016. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!