Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyermekpszichiáter mit is...

Egy gyermekpszichiáter mit is csinál pontosan?

Figyelt kérdés

Szóval, az van, hogy elkezdtem azon gondolkozni, hogy esetleg lehetnék gyermekpszichiáter. Eddig is az orvosira való bekerülés volt a célom, de eddig úgy voltam vele, hogy elmegyek gyerek-háziorvosnak vagy valami hasonló. Viszont a pszichológia is nagyon érdekel, így jött az ötlet, hogy esetleg a 6 év után arrafelé szakosodjak inkább. Úgy hallottam, hogy az ráadásul hiányszakma is. Próbáltam utánanézni, hogy pontosan mit is csinálnak a gyermekpszichiáterek, hogy mennyire megterhelő lelkileg...stb de sajna nem sokra jutottam 😞 az a helyzet, hogy elég érzékeny vagyok, és félek, hogy kicsinálná a lelki világomat rövid időn belül.😶😶

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! ❤❤🙈

17/L



2018. aug. 29. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt, mint egy felnőtt pszichiáter, csak gyerekkel. Meg ugye annyi különbséggel, hogy a gyerekeknél kicsit másfajta pszichiátriai kórképek jellemzőek, mint felnőtteknél.


De nem értem, hogy miért kellene úgy kitalálnod, hogy majd egyetem után mire szakosodsz, hogy:

1. még egyelőre az egyetemet sem kezdted el

2. semmilyen orvosi szakmába nem látsz bele


Majd az orvosi egyetem alatt lesz egy rakás gyakorlatod, meglátod, hogy mi milyen a valóságban (mert semmi sem olyan ám, mint a Grace Klinika, a Vészhelyzet meg a Dr. House), és el tudod dönteni, hogy mi érdekel.


A csoporttársaim 90%-a marhára nem arra szakosodott végül, mint amit elsőben kitalált. Szóval szerintem egy kicsit lazíts és ne ezen agyalj, mert felesleges.

Az épp elég, ha eldöntötted, hogy az orvosi a cél. A többi majd alakul.

2018. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első nagyjából már jól leírta, de hozzátenném, hogy a gyermekpszichiáter 18 éves korig foglalkozik a betegekkel, tehát nem csak aranyos kis 3-4 éves gyerekekről van szó, hanem depressziós kamaszokról is.
2018. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

a #2-es a legfájóbbra világított rá..a depressziós, kezelhetetlen, világmegváltó kamaszokra..

na, őket helyrehozni az igencsak embert próbáló feladat.


az egyik lányom azért nem alkalmas erre, mert nagyon érzékeny lelke van..nem tudom kitől örökölte, tőlem nem..


gondold át, mert mint egy ismert rádió-műsorvezető mondta, ő a szülei akarata ellenére három év után otthagyta a piszológus szakot, mert szerinte egyik évfolyamtársa sem volt százas..

2018. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanazt mint a felnőtt, csak ő gyerekeket tesz tönkre. :)
2018. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt hogy érted? 😶
2018. aug. 30. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!