Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy gyermekpszichiáter?...

Milyen egy gyermekpszichiáter? Hogy vizsgál ö?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Hírtelen ötletböl elmentem egy pályatanácsadó szakpszicjológushoz, mert megerösítést szeretnék, hogy valóban jó helyre szeretnék-e menni. Elmentem, beszélgettünk, mondta, hogy 5-ször kell majd mennem, mert nem lehet ezt 1 alkalom után megmondani.

Most voltam második alkalommal. Azt mondta, hogy ö megmondja öszintén, hogy aggódik miattam, és nem akar megijedzteni, de örülne, ha elmennék egy gyermekpszichiáterhez. Ö elrendez mindent, csak beszéljem meg a szüleimmel (de még azt is felajánlotta, hogy beadja nekik ö, ha én nem merem). Majd jövöhéten fog beszélni a szüleimmel, én nem is ilyesztem meg őket addig. Csak annyit mondtam nekik, hogy szeretne velük beszélni. Nem tudom, hogy fognak reagálni, de ha elmegyünk pszichiáterhez, akkor hogy "vizsgál" meg ő? Mert ugye ez nem olyan, hogy belenéz a torkomba.. Én úgy nem is tudok neki teljesen igazat mondani, ha ott lesznek anyáék. De ha meg kiküldöm őket, akkor megsértődnek. És tényleg nem akarom megbántani öket. Meg igazából nem is akarom terhelni öket ilyenekkel, hogy pszichiázerhez vigyenek. Amit csak tudnak, megadnak nekem. Nagyon hálás vagyok nekik még ha ezt sokszor nem is mutatom. Nincs szívem megbántani, hogy esetleg valamit rosszul csináltak. De azért valamiért csak mondta a pszichológusnő, hogy ő aggódik miattam és azt ajánlja, hogy menjek el gyermekpszichiáterhez.



2015. dec. 18. 22:30
 1/4 A kérdező kommentje:

*szakpszichológushoz

*ijeszteni (ekkora bakit)

2015. dec. 18. 22:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell 17 évesen a szüleidnek kísérni?

Egyébként nem neked kell kiküldened őket, majd a doki kiküldi.

2015. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
18 alatt muszáj egy törvényes képviselőmnek jelen lennie, mert még nem rendelkezem aláírási jogkörrel. Meg egyébként is.. Nem tudnám kivitelezni, hogy egyedül elmenjek. És ha meg is oldan, felírna valamit, akkor miből váltanám ki?
2015. dec. 18. 22:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szülő nélkül nem vizsgálhatja meg.
2017. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!