Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen következtetést von le...

Milyen következtetést von le a pszichológus abból, ha valaki azt mondja, hogy szívesen megváltoztatná a nevét?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm gyereket akart örökbe fogadni. El kellett mennie a pszichológushoz. A pszichológus kérdéseket tett fel, többek között azt is, hogy megváltoztatná-e a nevét, mire Ő igent válaszolt. Azt mondta, hogy valami sejtelmes gesztust tett a pszichológus, s az örökbefogadást nem engedélyezték.

2018. szept. 2. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
minden bizonnyal ez volt az oka.
2018. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
49%
a gyerek nevét?
2018. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, a sajátjáét!
2018. szept. 2. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem onmagaban emiatt nem engedelyeztek.
2018. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Elképesztő, hogy egy ilyen elvont blődség miatt nem kaphat esélyt egy gyerek a normális gyerekkorra, hegyeket kell megmászni azért, hogy örökbe fogadjanak a párok, miközben sok gyerek olyan helyre születik, ahova rohadtul nem kellene, gátlásokkal, traumákkal nőnek fel, pusztán azért, mert a szüleiknek joguk volt gyereket csinálni és senki sem köti ezt alkalmassági vizsgához.
2018. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

"Elképesztő, hogy egy ilyen elvont blődség miatt nem kaphat esélyt egy gyerek a normális gyerekkorra,"


meg az is elképesztő, hogy szerinted emiatt nem fogadhat örökbe valaki...

2018. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk, aki nem tudja kikerülni ezeket a cseles kérdéseket, az tényleg ne vállaljon gyereket.
2018. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Énszerintem valszeg a gyerek nevére érthette. Mert pl anno a magyartanárunk azt mondta, hogy pl József Attilának úgy volt, hogy az édesanyja nagyon szegény volt, ezért elvitte őt árvaházba, aztán kicsit összeszedte magát anyagilag, akkor újra kivette onnan, na és akkor viszont volt olyan is, hogy más család vette ki, és akkor átnevezték őt Pistának, mert gondolták, milyen név az , hogy Attila, gondolták ők, olyan nincs, és akkor átkeresztelték őt -az a család, aki magához vette- Pistának. Tehát így mondta a tanár, hogy érzékeltesse, hogy kb József Attilának alig volt vmije/nem volt semmije, és még a nevét is elvették tőle, és hogy ez mennyire rossz lehetett, meg szörnyű. Szal én vélelmezném, hogy a gyerek nevére vonatkozott, nem a potenciális nevelőszülő sajátjára. Meg pl megzavarhatja a gyereket, hogy nem lesz már ilyen önazonosság tudata, vagy mi ez, hogy nem fogja tudni beazonosítani magát, ha egyszercsak más nevet kap, hogy ő kicsoda. Tehát ezért lehetne rossz pl, az önmeghatározás, meg pl trauma lenne, mint a tanár sugallta, hogy lehetett a József Attilánál is. Meg amúgy lehetett még más is, amiért úgy gondolták, hogy ne fogadja örökbe a picit.
2018. szept. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta ez az ismerősöm, hogy újszülöttet akartak örökbe fogadni. És a nevelőapát kérdezték meg, hogy a saját nevét megváltoztatná-e. Azt mondta, hogy igen és erre a pszichológus valami rosszalló arckifejezést tett. A lényeg, hogy nem engedélyezték az örökbefogadást. A kérdésem pedig az, hogy lehetséges-e, hogy ez valamilyen személyiségzavarra utal?
2018. szept. 3. 01:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem tényleg nem ezért nem kapott esélyt az a szerencsétlen kisgyerek :( Ilyen egy marhaságot hogy találhat ki pszichológus. Tök jó,hogy vannak olyan emberek,akik szeretik a nevüket,másnak meg kínszenvedés ha pl nehéz kimondani a nevét vagy olyan nevet visel,amit nem szeret. Én megváltoztattam a nevemet és köszi jól vagyok,van gyermekem is. Még jó,hogy nem egy agyturkász határozza meg, hogyan kéne élnem. Amúgy pont ezért nem mennék soha pszichológushoz...engem a hr-esekre emlékeztetnek. Jót mondani nem tudsz, kiforgatják minden szavadat aztán röhögnek rajtad a hátad mögött miközben belőled élnek.
márc. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!