Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bajom eshet? Rászokhatok?

Bajom eshet? Rászokhatok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jó alvó, ebből kifolyóan nyáron ès tegnap este is kénytelen voltam bevenni altatót (Zolpidem). Csak egy negyedet vettem be, egész életemben kétszer használtam. Lehet bajom? Függővé vàlhatok a negyedtől?

16



2018. szept. 3. 05:51
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha huzamosabb ideig, minden nap bevennéd akkor lehetne.

Van amiről írják, hogy már 3 hét után hozzá lehet szokni pl.

2018. szept. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Fontos az önkontroll. Én is nyúltam időnként szerekhez a jobb alvás érdekében, de mellette megpróbáltam anélkül is elaludni, ha épp úgy érzetem nem feltétlenül szükséges. Igen, hozzá lehet szokni, de meg is lehet tanulni mellette azt, hogy szer nélkül aludj el. Ha nem olyan vészes a helyzet, inkább nézz meg egy jó álmosító filmet, próbáld meg az agyadat letisztítani stb. Először is azt kell felismerni, hogy mi a kiváltó ok, amiért nem tudsz aludni. Ezek zömében a gondolatok amik nem hagynak aludni. Holnapi teendők, előző napi problémák amikre nem sikerült megoldást találni stb. Ilyenkor mindig eszembe jut Balázs Fecó dala: "Ami félig van kész, az ma félig marad, engedd hogy a dolgok most nélkülünk változzanak".
2018. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az időjárásváltozás és a megváltozó napi ritmus befolyásolhatja az alvást. Nem javasolt gyógyszerekkel befolyásolni az alvást. Ha lehet mindig tervezd meg a napodat előre és figyelj oda a testmozgásra. Ha keveset mozogsz és szellemileg sem fáradsz le igazán. Akkor kevesebb alvásra van a szervezetnek szüksége éjszaka. Ha többet alszol, mint amennyire a szervezetednek szüksége van. Az rontja a teljesítőképességedet mind fizikai, mind szellemi téren. Továbbá hajlamosít az elhízásra, a depresszióra.

Ha álmatlan vagy inkább iktass be valami testmozgást, ha az nap keveset mozogtál. Vagy valami szellemi tevékenységet, ha a nap csak monotonon telt.

A gyógyszernek az a hátránya, hogy nem biztosít természetes alvást, nem úgy pihened ki magad. Ami miatt napközben bágyadt leszel. Ami oda vezet, hogy következő estére megint nem leszel annyira fáradt, hogy igénye legyen a szervezetednek a pihenésre.

Ki kell alakítanod egy napi ritmust és fel kell mérned mennyi alvásra van szükséged. Ha kevesebb alvásra van szükséged, tervezz magadnak valami elfoglaltságot. Amivel nem zavarod a körülötted lévőket.

2018. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egész 16 évem alatt 2x vettem be ezt a gyógyszert. Akkor nem okozott bennem kárt, ugye?

Csak negyedet vettem be

2018. szept. 3. 11:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem okozott, de rá lehet szokni, ha rendszeresen beveszed. Próbáld ki a Valeriána relaxot, citromfű teát.
2018. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőt próbáltam. Nem váltak be
2018. szept. 4. 05:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Melatonin-t is próbáld ki.
2018. szept. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, teszek egy próbát.
2018. szept. 4. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!