Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Spitomin - Vajon segíthet...

Spitomin - Vajon segíthet ezen a szorongáson?

Figyelt kérdés

Tudom, sok kérdés van már a témában.


Nekem egy enyhe-közepes erősségű szorongásom van, ha ki kell lépni a lakásból. Pl.: El kell menni boltba, postára,autóba kell ülnöm, de néha még attól is, hogy be kell mennem a munkahelyemre.

Sok hónapja tart, így megpróbálom lekűzdeni, de már nagyon megnehezíti az életkörülményeimet, mivel a szorongás általában hasmenéssel is jár (IBS)


Ismerős ajánlotta a Spitomint (5mg), hogy neki a pánikbetegségére használt, viszont az én esetem kissé más, nekem nincs fóbiám tömegtől meg ilyesmi.


A kérdés az lenne, hogy esetleg valaki hasonló szorongásra szedte-e, használt-e?


Köszönöm!



2018. szept. 6. 10:14
 1/5 cabriobarat válasza:
Szia!Segíthet.Csak akkor szedd ha orvos tanácsolta. Én szedtem. Sajnos átlag 4 hét mire hat, de ne egy xanax, rivotril, stb erősségű nyugalmat várj tőle. Általános szorongást oldja (enyhén).Nekem ha megyek valahova arra nem elég, de azért érezni mégis, hogy nyugodtabb az ember.Hozzászokás (rosszullét) nálam 5-7 naig tart, és ez plusz mikor dózist kell emelni.Régi kérdés, de csak most találtam.Kipróbáltad?
2018. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia! Még nem, egyelőre más alternatívákkal próbálkozok. Szeretném a gyógyszereket kerülni, amennyire lehet, csak sajnos a mindennapokat már élhetetlenné teszi :/
2018. dec. 19. 09:16
 3/5 Gica1981 válasza:
Szia! Nekem ma írta fel a doki szorongásos állapotra. Én sem szeretek gyógyszert szedni de azt mondta hogy nem volt még rá panasz és segít megélni a stresszes időszakot könnyebben veszed tőle az akadályokat. Ma kezdem szedni ha van valami tapasztalat akkor írok! 😊 Kis adagot szedek majd mert tudja a dokim hogy mondhatni gyógyszer ellenes vagyok így napi 2×felet fogok szedni.
2019. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Mindenképpen örülnék ha megírnád a tapasztalatokat majd! Köszi :)
2019. jún. 1. 17:34
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Tapasztaltál valami változást az elmúlt egy-két hónapban? :)

2019. aug. 6. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!