Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki olyan aki...

Van itt valaki olyan aki hangokat hall a fejében? És ha igen miket?

Figyelt kérdés
Egy ideje újra elkezdődött, hogy hangokat hallok a fejemben. Régen jártam pszichologushoz miatt, de tünetmentes lettem. Most is járok egy éve már, de eddig nem voltak hangok most újra előjöttek.

2018. szept. 7. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Kicsit ezotéria szagot érzek...

Pl egy alkoholprobléma is okozhat ilyet,hogy az ember hangokat hall...olvass utána, hogy mik az okai.

2018. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül internet a megoldás. Egy dokinak felteszed a kérdést és valaszol. Sima ügy.
2018. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Én is gyakran hallok fingszerű hanghatásokat a feleségem jelenlétében, de állitólag ő nem szokott fingani, szóval igen, ez csak a fejünkben van...
2018. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Beszéltem a pszichológusommal róla. Annyit mondott, hogy skizofréniára utalhat. Meg elmezavarom van amihez azt mondta, hogy társul ez.

De most engem NEM ez érdekel.

Hanem hogy hasonló emberekre egy hogy hat miket hallanak?

2018. szept. 7. 16:18
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Én suttogást szoktam hallani, pl. egy női hang belemondja a fülembe, hogy: "Szia", néha zörejeket, altatózenét, ajtó csapódását, amikor nincs is itthon senki, meg mintha jönnének fel a lépcsőn a szobámba (szintén amikor senki sincs itthon), villanykapcsoló hangját (szintén egyedüllétkor), kávéfőző hangját stb. Te miket hallasz?
2018. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Zenét hallok a fejemben, amit 16-odokra le tudok bontani és elemezni.
2018. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ha komolyan kérdezed, akkor valóban fordulj pszichiátriára. Ez nem ciki. Ha meg akarsz gyógyulni, léteznek nagyon korszerű gyógyszerek. Annál is inkább jó, ha odamégy mert különféle vizsgálatokkal ki kell záratni, hogy nem valami komolyabb fizikai probléma okozza (esetleg nyomja valami az agyban egy területet stb.) Tehát nem kell egyből arra gondolni, hogy megőrültél. Nem kell nagy dobra verni, de orvoshoz el kell menni.
2018. szept. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még általános iskolában kezdtem el hallani. Akkor még szép és jó dolgokat mondott. Segített. Az évek alatt ebből a kedves hangból büntető szülői hang lett. Ami már többször belevitt öngyilkossági kísérletbe.

Borderline személyiségzavarom van. Erre fogják rá.

2018. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem eddig háromszor volt ilyen.

Összefüggéstelen mondatokat hallottam a fejemben.

Olyan mintha egy tv-n kapcsolgatná valaki a csatornákat, és mindenhonnan csak egy mondat vagy annak a fele lenne érthető.

Hol férfi, hol női hangon.


🤷🏻‍♀️

2023. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem elalvás előtt van ilyen, de az hipnagógia, ártalmatlan. Összefüggő vagy összefüggéstelen beszédet szoktam hallani, zenét, korábbi beszélgetésekből részleteket.
2023. márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!