Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nézi le még mindig sok...

Miért nézi le még mindig sok ember a mentális betegségeket?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy konkrét személyről van szó.70 fölötti.

Nagyon fiatalos egyébként,de csak külsejében.Rettentő szűk látókörű a hölgy.

2 dolgot is mondott nekem amin kiakadtam.

az egyik az volt amikor szóba jöttek a mentális betegségek(depresszió,kényszerbetegség meg ilyesfélék).

Erre ilyeneket mondd,hogy szerinte a depresszió is csak egy kitalált betegség,nincs is olyan,meg szerinte az az ember aki elfoglalt,annak nincs ideje depressziósnak lenni.

Ezzel gyakorlatilag kijelentette,hogy csak a lusta emberek lehetnek mentálisan betegek.

Erre nagyon kiakadtam és közöltem vele hogy OCD-s vagyok(kényszerbeteg)és hogy ez 14 éves korom óta megkeseríti az életem.

És erre azt mondta,hogy ez egy hülyeség,többet kéne dolgoznom,hogy lefoglaljam magam,akkor nem lenne kényszerbetegségem.

Meg hogy minden fejben dől el.

Gondolom magamban:Duhhh.Hogy én erre miért nem gondoltam,pasztmek.

Biztos azt gondolja,hogy ha bekapok egy tic-tacot akkor már jobban is leszek.

Meg olyanokat is mondott,hogy a pszichiáterek szerinte nem orvosok.

Kamutudomány.


Miért mondd valaki ilyeneket?

Én mindenkinek a véleményét maximálisan tiszteletben tartom.

De amikor valaki konkrétan nem létező tudománynak állítja be a pszichológiát,a pszichológusokat és a pszichiátereket nem tartja orvosoknak akkor az már sok.

Miért nem lehet elhinni azt,hogy ugyanúgy ahogy a testünk megbetegedhet,úgy az agyunk is.

Ez ilyen egyszerű.

Ez tény.

Nem tudom az ilyen emberek véleményét elfogadni.

Rettentően tiszteletlennek tartom,amikor valaki valakinek a problémáját lekicsínyli.


2018. szept. 9. 16:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Majd ha panaszkodik, hogy hasogat a lába, amikor jön a front, akkor közöld vele, hogy ilyen nincs, szedje már össze magát, a lábnak nincs füle, hogy meghallja az időjárásjelentést.
2018. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!Én nagyon nem szeretem azt a magyarázatot,amikor minden mentális betegséget azzal akarnak megmagyarázni,hogy az illető lusta,vagy túl sok ideje van.


Én is mentális betegséggel élek,és sajnos mikor ezt a házi orvosomnak elmeséltem,kb ő is ezzel jött,meg a pszichológusnál is valamiért úgy akarják beállítani,hogy te munkakerülő vagy.

Szóval mit vársz az átlag emberektől?Ők nem értik ezeket a betegségeket.


Én nem hiszek ebben a magyarázatban.És szociális fóbiás vagyok,illetve generalizált szorongásom van,ami specifikus.És ez születésem óta jelen van,akkor is,mikor állandóan rohanásban voltam,akkor is ugyanúgy rossz volt,sőt akkor volt a legrosszabb,amikor állandóan menni kellett valahová.


Arra már ki sem térek,hogy szerintem az sem igazán egészséges,hogy az emberek folyton rohannak.Sem fizikailag sem mentálisan.

De ugye a világnak ebből van haszna,ha te folyton dolgozol,rohansz,nem állsz meg gondolkodni.Mert akkor talán még valamit meg is értesz a világból.


Ha valakinek állandóan rohannia kell,vagy elfoglalnia magát,hogy ne legyen a valóságban,az sem másabb,mint mondjuk,aki alkoholista vagy drogfüggő.Úgy hívják munkamánia.

Na,az ilyen embereket nagyon rühellem,mert ezek mindenkit lustának látnak,aki nem pörög napi 24 órában.

2018. szept. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is mentális begeg vagyok, szintén szociális fóbia, illetve nekem még depresszió, ami lehet hogy bipoláris zabar, de még nem biztos...

Nekem a 40-es tanárom mondta, hogy ezek a betegségek nem léteznek és ne hiányozzak miattuk.


De a fiatalabbak sem különbek.

Apukám paranoid skizofrén, ezt az osztálytársaim is tudják (18 évesek), de egyszer megkérdezte egy tanárom, hogy ezt hogy lehet gyógyítani és mindenki elkezdett viccelődni, hogy ólommal, meg gázzal...


Én az emberek felét legalább pszichopatának, vagy nárcisztikusnak látom.

Egyszerűen hiányzik belőlük az empátia.

2018. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Na kérdező, most mondtad hogy sikerült fejben legyőzni a kényszerbetegségedet és nem kellett gyógyszer se... Akkor csak fejben dőlnek ezek a hülyeségek. Még hogy mentális betegség persze...
2018. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Előző, te viszont rászorulsz a gyógyszerekre úgy látom.
2018. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!