Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek nyugodt és...

Hogyan legyek nyugodt és határozott egy sztresses szituációban?

Figyelt kérdés

Alapjában véve nyugodt ember vagyok, az átlagtól nem stresszelek többet. Viszont ha stresszes szituációba kerülök akkor elkezd izzadni a homlokom, felmegy a vérnyomásom, remeg a kezem és csak hebegek habogok. Pl. ha vitatkozok valakivel ezek a tünetek mindig jelen vannak. Vagy pl. múltkor az orvosnál vártam es szo nélkül megelőzött egy férfi aki akkor jött en meg egy órája vártam es nem volt időpontja. Aztan miután bement előttem elhatároztam hogy ha kijön akkor szólok neki es szóltam is. Persze nem csúnyán meg kiabálva csak normálisan. De amíg vártam h kijöjjön mar vagy 6x leizaddtam. Aztan az idegességtől habogtam is egy kicsit. Majd miután en mentem be az orvoshoz mert egy vérnyomást es 170volt.(es amúgy nincs magas vérnyomásom, csak a szitu miatt) Szoval ez szokott lenni ha vitába kerülök vagy ha vizsgázok(mégha felkészültem is)

Nem mintha en mindig vitázni akarnék valakivel de jo lenne megtanulni kezelni az ilyen helyzeteket. Hogy ne verjen ki a víz ne menjen fel a vérnyomásom stb.

Es határozottan nyugodtan beszéljek es viselkedjek. Nyilvan ha minél többet van ilyen helyzetben az ember annál jobban bele jon. De ezen kívül h lehetne ezen segíteni? Milyen praktikákkal? Mert láttam sokszor amikor kívülálló voltam egy vitánál h egy adott illető teljesen nyugodt es határozott volt lehetett látni, hogy nem ideges. Cikket vagy könyvet is lehet linkelni ami ezzel foglalkozik.


2018. szept. 10. 20:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!