Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha igazak rám, az Asperger...

Ha igazak rám, az Asperger szindróma tünetei, attól még egyáltalán nem jelenti azt, hogy köze lenne az életemhez, furának tartom magam némely szituációban?

Figyelt kérdés

Vagy ez csupán egy gyerekkori folyamat eredménye, ami miatt nem jövök ki az emberek többségével..


barátságra vágyom, de nem olyanra amire az emberek többsége, hanem ennél komolyabbra, tehát nem arról szól, hogy részegen röhögünk, meg leszarjuk egymást ha úgy van kedvünk..


Egy korábbi válaszoló írt egy kérdéshez: "A fiatal korban hiperaktívnak, figyelemzavarosnak kikiáltott gyerekek valójában Asperger-szindrómások.

A szindróma általános jellemzője az átlagos vagy átlagon felüli intelligencia, a szegényes kommunikáció, gyenge kapcsolatteremtő készség, szemkontaktus kerülése, a szabályokhoz, a megszokott rutinhoz való görcsös ragaszkodás, a feszült idegállapot és/vagy depresszió, az aprólékos beszéd, az ingerek feldolgozásának nehézsége, a megtapadt gondolkodási sémák.

Az autisták és az Asperger-szindrómások merev belső szabályrendszerükhöz görcsösen ragaszkodnak, a közösségi lét íratlan szabályaival folyamatosan összeütközésbe kerülnek. A gyakori kudarcélmény a szindrómát árnyékként kíséri, ezért a nehéz időszakokban az érintettek fokozott támogatása lehet szükséges"


Ez sok emberre igaz?? Aki itt válaszol van egyáltalán olyan aki teljesen "normális" és mégis válaszol ide?


21f



2015. márc. 14. 01:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én aspi vagyok és nyugi, ez azért az "annyira nem szeretem az embereket" szintnél "kicsit" durvább. Ja és az értékes emberek olyan barátságot szeretnének, amilyet Te, ennek semmi köze az autizmushoz.Nehogy ez egy elfogadható dolog, ez szuper, ha így gondolkodsz! :) Örülj neki! Ja és személyiségfejlődésre mindenkinek szüksége van, attól függetlenül, hogy autista vagy sem. Nem kell egyből ráparázni és ezen rágódni, mert fölösleges és hidd el, kiderült volna már! 19/L
2015. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én is így gondolom, hogy ez egy jó dolog legbelül..

de, ha gyakorlatba nézem a dolgot, akkor mást látok minden irányból..


De, te mit érzel mikor bekerülsz egy új társaságba, neked is jön az az érzés, hogy "remélem szerencsém lesz, és találok valakit akivel egy hullámhosszon mozgunk" ?


Persze, ha bármi is kiderülne, nem lennék előrébb :D

2015. márc. 14. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy fiatal aspergeres srác a riportban mondott egy jót: "Mindenkivel van valami, csak annak még nincs neve!"

Mi az, hogy normális? Mi a norma? Szerintem az a legszebb az emberekben, hogy nem egyformák!


Ahhoz, hogy valaki aspergeres legyen, kicsit több kell még az általad írt idézetnél. Vagy kevesebb is elég... Szóval minden aspi más!

2015. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!