Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim nem engednek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig nem mertem megkérdezni, hogy mehetek-e. Tavaly vagdostam is magam + öngyilkosságon is gondolkodtam, viszont a vagdosást sikerült abbahagynom s belátnom, hogy marhaság. Az öngyilkos gondolatok néha még előjönnek, de képtelen lennék megtenni. Úgy érzem mindenképpen kellene nekem egy szakember, de mikor ma megkérdeztem, azt mondták: Ugyan már semmi bajod nincs, mindjárt keresek én neked olyan munkát, hogy esélyed se legyen gondolni a pszichológusra, nem hogy szomorú legyél.


Olyan korban vagyok, amiben kell még a szülői aláírás hogy járhassak, meg hát ugye pénz is kellene. Suli pszichológusnál is voltam, de az az ég adta világon semmit sem segített. Minden alkalommal mikor mentem megkérdezte hogy jobban vagyok-e már, és mikor mondtam, hogy nem, akkor újra elkellett mesélnem a problémáimat. (Ami jelenleg nincs, szóval nemtudom miért vagyok ilyen rossz kedvű...)


2018. szept. 14. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid a homokba dugják a fejüket, nem akarják belátni, hogy baj van. Pedig a vagdosást és az öngyilkos gondolatokat illene komolyan venniük. (Tudnak róla egyáltaln?) Ha nem akarják, hogy pszichológushoz járj, kérd meg őket, hogy szánjanak rád rendszeren annyi időt, hogy hosszan elbeszélgetnek veled és te minden elmondasz nekik, ami bánt. Ha ez nem segít, és látják rajtad, hogy depressziós vagy, biztos hajlandóak lesznek szakemberhez küldeni.
2018. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Munka miatt nem sok idejük van rám :/ amikr suliban vagyok akkor vannak itthon és mikor itthon vagyok, akkor dolgoznak. Hétvégén pedig ugye házimunkát csinálnak én pedig edzésen vagyok, tanulok, vagy esetleg barátnőzök. Nem igazán tudok beszélni a szüleimmel, nem csak mert nem érnek rám, hanem mert azt is alig mertem elmondani hogy pszichológushoz szeretnék menni.
2018. szept. 14. 18:11
 3/3 Metionin ***** válasza:
Gyerekpszichológus szakrendelésre elmehetsz, az van tb alapon. Első körben a sulisat mondtam volna de ha az nem volt jó, akkor hátha egy másik jobb lesz.
2018. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!