Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szakember hogy tud segíten...

Egy szakember hogy tud segíteni olyasvalakin, akinek már nagyon hosszú ideje öngyilkossági gondolatai vannak?

Figyelt kérdés

Ha valakinek már mondjuk hónapok, esetleg hosszú évek óta szinte minden nap megfordul a fejében az, hogy véget akar vetni az életének, és eljut oda, hogy most már tényleg megteszi, de nagy nehezen végül úgy dönt, hogy inkább szakemberhez fordul, az hogy tud segíteni?


Legfőképpen olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik hasonló cipőben jártak, és pszichiáter vagy pszichológus segítségével megszűntek az öngyilkossági gondolatai.



2018. szept. 15. 14:31
 1/3 hosszúhajú ***** válasza:
igen, de minél régebb óta áll fenn valami pszichés dolog kezeletlenül, annál nagyobb meló kimászni belőle - ebben sok tapasztalatom van. öngyilkossági gondolataim megszűnéséhez nem volt elég pszichológus, ha ilyen komoly akkor már bogyó is kell. komplexen. úgy ki lehet gyógyulni - nekem elmúlt, de nálam leginkább a gyógyszer oldotta meg. sokáig kell szedni. ne várj tovább! ez nem múlik el, nem egy szerelem.
2018. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Velem olyan történt,hogy nagyon nevetséges szerintem ami a magyar egészségügyben van....

17 évesen pszichiátriára kerültem öngyilkossági kísérlet miatt.Egy évig gyógyszerészek,aztàn fokozatosan elhagytam a gyógyszereket.Késöbb 20 éves koromban nagyon rosszul éreztem magam.Jött a még akarom ölni magam érzés.Aztàn úgy döntöttem segítséget kérek.Visszamentem a kórházba ahol régen feküdtem.Leküldtek az osztályról a szakrendelések,hogy ott van pszichiáter aki tud velem beszélni.Beszélgettünk,kikérdezet.Mondtam,hogy nem akarok lefeküdni,elfogadta.Mondtam,hogy gyógyszert sem akarok szedni.Ezt nem fogadta el.Felírt Rivotrilt,pedig régen nem azt szedtem.Elengedett.

Kivàltottam és este csak szarul éreztem magam.Egyedül voltam otthon,a pàrom dolgozott.Bevettem az egész doboz Rivotrilt fél liter hàzipàlinkàval.

A párom hàrom napig őrzött,hogy veszek e levegőt,meg itatott.Addig feküdtem kb kómàs állapotban.De nem akarta,hogy olyan helyre vigyenek,ahonnan nem kaptam segítséget.Aztàn hàrom nap utàn jobban lettem.Még egy hétig szarul voltam.Utàna azt mondta a pàrom vàlasszak.Vagy Ő vagy ez a szar.Ha ez a szar akkor màr mehetek is.Őt választottam,azóta gyerekeink vannak.

Szóval,nekem sehogy nem segítetek...

2018. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az első kísérletet 15 éves koromban volt. Több mint 3 éve dolgozom intenzíven (pszichiáter + gyógyszer + rehabilitációs programok) azon, hogy ne legyenek. De vannak. Ritkábban, de még vannak.

Minnél hamarabb kérj segítséget, mert annál hamarabb gyógyulsz meg.

Sok sikert és kitartást!

2018. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!