Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulimiàs étrend?

Bulimiàs étrend?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy aki bulimiàban szenvedett milyen étrendek gyógyult ki belőle.Minnél részletesebben írnàtok róla,annàl nagyobb segítség lenne nekem.

Én 164 cm 54 kg vagyok.

Ritkàn vannak falàsrohamaim.Igyekszem alap mennyiséget enni,de az is feszültséget okoz,azt is kihànyom.Illetve vannak olyan napjaim,amikor nem eszem semmit.

Köszi az építő jellegű vàlaszt.

A nem építő jellegű is elfogadom,van aki nem érti ezt a betegséget..



2018. szept. 18. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Mivel ez egy pszichés kontrollbetegség, melyben az ételprobléma nem ok, hanem tünet, étrenddel nem tudsz kigyógyulni belőle.


Menj pszichológushoz, csak ő tud segíteni!

2018. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Minden étkezési zavart étrenddel gyógyítanak. Napi 6x kell enni, ebből kétszer fő ételt. Nem kell nagy adagokat enni, de napi 1800-2000 kalória minimum legyen meg (az orvos által ajánlott étrendben nekem kb 2500 kalória/nap van). A lényeg, hogy folyamatosan legyen energiád, nehogy falásrohamaid legyenek. A rendszeres étkezés segít, hogy jobban legyél, fizikailag és mentálisan. Ez mellett orvos, de ott is az első lépés, hogy rendbe hozd az étrendet. Plusz fontos, hogy ha hánysz is, legalább 23-30 percet próbálj meg várni.
2018. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

2

A bulimia nem étkezési zavar. Étkezési zavarral járól kontrollbetegség. Legalább ne írj butaságot, ha nem értesz hozzá.

2018. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te is írtad, hogy étkezési zavar. Plusz te aki teljesen rossz tanácsot adtál, inkább ne kritizáljon más kommentet.
2018. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

SZAKtanácsot adtam, az első kommentben.

2018. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2000 kalória minimum?

Az mellett igen gyorsan elhíznék szerintem....

2018. szept. 18. 20:37
 7/7 anonim válasza:

Ne úgy fogd fel, hogy elhízol. Hanem úgy, hogy minden, amit megeszel, táplálja a tested, azért, hogy te működni tudj. Mert csodás vagy. Minden kis sejted azon dolgozik, hogy Te élj és jól érezd magad. Edd azt, amit megkívánsz!


Akkor fogsz elhízni, ha tönkrevágod ezzel az anyagcseréd, és a tested kínjában nem tud mást csinálni, csak hízni, mert lelassult az anyagcseréd.


Kitartás. A boldog lányok a legszebbek.

2018. dec. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!