Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ibs, tejmentes étrend?

Ibs, tejmentes étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már jó sok éve szenvedek hasi panaszokkal rengetek orvosnál voltam gasztroenterológusnál,pszichiáter,pszichológusnál mindenféle varázslónál

kb mióta általános suliban felsőbe mentem azóta szenvedek

viszont több év szórakozás után végre a fizetős magándoki(nyilván ő ) kitalálta és összegeztük mik is a bajok,jutott rendesen

Laktózérzékenység és tehén tej érzékenység , egy remek IBS (személyes kedvenc) felszívódási zavar (ennek nemtudom a pontos megfogalmazását) amire pangrolt szedek ,hogy segítsen lebontani a kaját meg ne puffadjak fel

a tejes dolgokat teljesen kerülöm így ettől jobban is vagyok,pangrol is segít hogy jobban viseljem a kajálást

viszont az IBS megkeseríti az életem már.

főleg ha megyek valahova indulás előtt ,na az a halál

vagy ha pl megtudom hogy 2hét múlva mennem kell valahova ami még annyira nem rutin akkor képes vagyok addig izgulni 2héten keresztül mig ott nem leszek.

Abban szeretném a tanácsotokat kérni ,hogy milyen étrendet ajánlotok? konkrét receptek is érdekelnének vagy saját tapasztalat,mivel az interenet csomó féle van és elég sok ellentmond a másiknak,nemtudom melyik lehet megbízható.

Vagy akár másféle megoldások is érdekelnek, pszichiáterhez semmiképpen nem akarok menni mert gyerek korobban is teletömött mindenféle szarral és próbálta bebeszélni hogy bolond vagyok,az is lettem pedig egy egyszerű tej allergiám volt

köszi előre is a segítséget és bocsi ,hogy hosszú lett

egyébként 23éves fiú vagyok



2018. szept. 14. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos érdemben választ adni nem tudok, ugyanis nálam pont ugyanez a helyzet.

De engem is érdekelnek a vélemények 😊

2018. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!