Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha felek a hanyastol?

Mit tegyek ha felek a hanyastol?

Figyelt kérdés
Kislany korom ota rettegek tole. Minden nap hanyingerem van es emelygek foleg ha nem vagyok itthon. Mashol nagyon nem is szoktam enni mert mi van ha kihanyom hiaba tudom hogy ez hulyeseg megis gyotor.ujabban ra szoktam a daedalonra de ugy erzem ez se jo megoldas. Pszihiatrian kaptam ra gyogyszert de semmit nem segitett szinte pedig mar egy eve eszem. Most hogy megint itt az osz panikszeruen tornek ram a rohamok.. elkezd izzadni a tenyerem es emelygek mit tegyek vagy mit ne illetve van e aki hasonlo problemaval kuzd?
2018. szept. 18. 14:52
 1/8 anonim válasza:

Szia :)

Én a helyedben nem pszichiáterhez, hanem pszichológushoz mennék. Egy pár hetes pszichoterápiával kezelhető a probléma. Sajnos nem MO-n élek, így nem tudom, hogy mennyibe kerül egy konzultáció pszichológusnál, de mégis csak ez lehet a megoldás. Nem szedhetsz életed végéig gyógyszereket, de nem is élhetsz tovább szorongva, a szorongásnak hosszú távon számos negatív "mellékhatása" lesz.

Ha nincs lehetőséged pszichológos segítségét kérni, lépésenként próbáld feszegetni a határaid, mondjuk amikor nem vagy otthon, akkor is egyél meg 3 falat kaját. Tapasztald ki. Ha sikerül, és kibírod hányás nélkül, akkor legyél nagyon büszke magadra, és következőkor már 4 falattal próbálkozz.

Egyszerűen nézz szembe a problémával! Mi történik hogy ha nem sikerül? Pl ott vagy egy étteremben vagy a barátaidnál, elkezdesz enni, rádtör a hányinger, befutsz a mosdoba és kihányod magad. Nem fog semmi sem történni. Gondolj arra, hogy bárkivel előfordulhat.

Sok sikert!

-üdv, egy hatodéves orvostanhallgató

2018. szept. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! Igen ebben teljesen igazad van. Oszinten szolva maga az erzes az amitol ugymond felek vagy undorodok igazabol nem is tudom. Annyira elegem van mar belole. Igyekszem megprobalni a tanacsokat hatha sikerul ,barmit megtennek csak sikeruljon en lennek a vilag levboldogabb embere! :)
2018. szept. 19. 07:48
 3/8 anonim válasza:

Szia! Ugyanebben a cipőben járok pontról pontra, mint te. CSAk én már több éve nem eszem:

- utazás előtt 3 órával

- lefekvés előtt 6 órával

- bizonyos ételeket is iktattam (színe miatt)


Pánik nekem is van, heves szívdobogással, izzadással remegéssel és hányingerrel ha rossz a szituáció.

Beszélgethetnénk, hátha valamit sikerülne kitalálnunk pluszban.

28/L

2018. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mást sem lehet már ezen az oldalon látni, csak a te kérdéseidet... Nem viszed egy kicsit túlzásba?
2018. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre nem gyógyszer kell, hanem a probléma gyökerét kell megtalálni. Lehet mentális, lehet szervi, de inkább az előbbire gyanakszom. Az emberek többsége nem szetet hányni (most a másik csoportra nem térek ki), de a hányás egy hasznos, olykor életmentő testi funkció. Mérgezésektől és komolyabb vírusoktól/baciktől menti meg a szervezeted. Menj el elsőnek a házidokihoz, kérj tőle szervi vizsgálatokat, csak hogy kizárj egy lehetőséget. Ha nem a gyomrod rakoncátlankodik, akkor meg irány a pszichológus.
2018. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Lehet! Viszont ilyenkor mikor ram tor a panik akkor csak ez tud segiteni. Sajnalom es tenyleg ezer bocsanat ha ez valakit zavar igyekszem nem ki irkalni
2018. dec. 29. 18:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Kivagyok vizsgálva egy honap ezelőtt voltam laborba! Ugyhogy abszolult kizárt a szervi probléma!
2018. dec. 29. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szervi bajod van, hanem agyi.
2018. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!