Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alzheimer-kóros édesapámat...

Alzheimer-kóros édesapámat hol tudom elhelyezni, ha kevés a nyugdíja?

Figyelt kérdés

Édesapám Alzheimer-kóros, eddig édesanyám gondozta, és most édesanyám nagyon beteg, kórházba kell, hogy menjen.

Nem tudom, hogy édesapámat hol helyezzem el, mert egyetlen kórházba sem fogadják be, mindenhol azt állítják, hogy nincs hely. És az sem tetszik nekik, hogy édesapám szökni akar, elkóborol, ami jellemző az ebben a betegségben szenvedőknél. A mosdót viszont önállóan nem találja, étkezni, öltözködni nem tud.


Édesanyámnak nincs saját nyugdíja, édesapám nyugdíjából élnek ketten. Ez is egy nagy gond, mert így nem tudjuk kifizetni a magas díjakat egy otthonban, vagy gondozó házban.


Én ápolási díjon vagyok a gyermekemmel, nem tudom vállalni édesapám 24 órás felügyeletét is.


Nem tudom, hogy mihez kezdjek, idegileg teljesen kikészültem. Sajnos, nekem nincs orvos ismerősöm...

Tud nekem valaki segíteni?



2018. szept. 18. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Háziorvos nem tud esetleg segíteni. Sajnos minden otthon nem olcsó, főleg ha ilyen vagy speciális ellátásban részesül, sok otton nem is fogad ilyen betegeket :( Sajnálom, mert valóban nagy gázban vagy így, kérdezd meg a háziorvost, hátha tud alamit mondani otthon ügyileg.
2018. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, a háziorvos nem tud segíteni. Csak beutalót tudott adni kórházakba, ott viszont elutasították az édesapám felvételét.

A háziorvos azt mondta, hogy ennél többet nem tehet érte.

2018. szept. 22. 00:43
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Testvéred van? Hol laktok? Hány éves édesapád? Milyen fázisban van a demenciája? Inkontinens? Mennyi a nyugdija? NEked mennyi jövedelmed van? Férjed? Van tartalékpénzetek? Milyen betegsége van a gyermekednek, ami miatt ápolásra szorul? hány éves a gyereked? Kizárja, hogy magadhoz tudd venni édesapádat arra az időre, amig anyukád kórházban lesz? Anyukád nem fog később ápolásra szorulni? Kórházba úgy szokták bevenni, hogy havi 50 ezret a főorvos zsebébe kell tenni.Otthonba be kell adni a jelentkezési lapokat, és kivárni amig van hely. Hogyha nem tudja a nyugdijából fizetni, akkor ráterhelik a különbözetet adósságként az ingatlanjukra. Ha van a városotokban családsegitő szolgálat, próbálj meg onnan segitséget kérni. A Facebookon vannak alzheimeres-demens betegeket ápoló csoportok, esetleg lépj be, hátha kapsz jó tanácsokat onnan. Kitartást! Ne készülj ki idegileg, mert attól semmi nem oldódik meg. Lépésről lépésre meg kell próbálni megoldani a dolgokat, higgadtan, nyugodtan. Ez a legfontosabb! higgadtnak maradni. Próbálj meg rokontól, baráttól átmeneti segitséget kérni, hátha átvenné vki kis időre apukád ápolását, vagy segitene neked a gyereked ápolásában.. (Én is alzheimerest ápolok évek óta, nagyon megértem a helyzetedet.)
2018. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Hát az én fateromnak is lassan ketty, aztán már tiktakk, meg kakukk, meg hatóra. De fogalmam sincs hova tegyem mert nyugdíja alig van.
2018. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!