Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a szociális...

Mit csináljak a szociális fóbiámmal?

Figyelt kérdés
Szorongok ha idegen emberek közé menni. Ilyenkor állandóan az jár az eszembe, hogy biztos engem figyelnek, ha valamit elbénázok. Nem szeretek idegen helységek mosdóiba menni, előfordult, hogy hiába nagyon kellett pisilnem még sem tudtam. Ha pl. boltba megyek félek az eladót akár megszólítani is, mert az jár a fejemben, hogy biztos hülyének tart. Igazából még barátságokat, párkapcsolatot sem sikerült igazán kialakítanom. Még munkát sem sikerült találnom. 27 éves nő.
2018. szept. 25. 22:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Költözz el a szülőktől. Mert tuti h otthon laksz. Az ödsszes ilyen otthon élő 20 as 30 as mentális beteg szorongo stb...
2018. szept. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%

Leérettségiztél?

Te mindenkit figyelsz? Ha nem, miért hiszed, hogy veled vannak elfoglalva az emberek? Van nekik épp elég más dolguk is, mint téged figyelni, gondold át logikusan.

Ha nem mered megszólítani az eladót, az attól lehet, hogy még nem vertek át elég sokszor. Örülj neki. Ha lesz rá okod, hogy megszólítsd, meg fogod tudni szólítani, majd meglátod.

Ha korábban már volt munkád, akkor ne írd, hogy "még munkát sem sikerült találnom".

Hol kéne munka, és milyen?

2018. szept. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

Ez olyan "luxusbetegség", amit csak a mai fejlett országokban engedhetsz meg magadnak. Ahol van internet, webshop, home office, és lépheted az életed a laptoppal az öledben.

Azért szorongsz, mert a helyzet szokatlan. Nem csinálod elég gyakran. A megoldás is ennyi, meg egy kis akaraterő.

Hidd el, minden kamasznak az életében van egy ilyen korszak. Akkor te hozol egy döntést, hogy nyitsz, és bevállalsz pár kínos szitut, vagy mindenre bepànikolsz.

Te rosszul választottál. Az a jó hír, hogy bármikor indulhatsz az ellenkező irányba.

Kezdetnek ugorj le a boltba és kérj az eladótól 20 dkg szeletelt szalàmit, vagy kérdezz rá, hogy merre van a laktóz mentes tej.

Előtte gondold át, hogy ha te lennél az eladó, erre hogy reagálnál. Őt ezért fizetik, ez a munkája, hogy mindenkivel segítőkész legyen. Miért lenne bunkó? Senki sem akarja kirúgatni magát, ezért ők akkor is nyugodtan válaszoknak, ha a vevő tényleg bunkó, kötekedik, vagy simán se.gghü.lye.

Addig menj rá egy szituációra, amíg oldódik a szorongás.

2018. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%
Egy tipp: aldiba vagy lidlbe menjél, ott nagyságrendekkel udvariasabbak (legalábbis errefelé), mint a sparban meg a cba-ban. ;-)
2018. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

"Költözz el a szülőktől. Mert tuti h otthon laksz. Az ödsszes ilyen otthon élő 20 as 30 as mentális beteg szorongo"


És szerinted az albérletezésnél a tulajdonost érdekelni fogja,hogy te mentálisan beteg vagy,és azért nem tudod kifizetni az albérletet?


Én is szociális fóbiás vagyok.Én sem tudok menni idegen helyen wc-re,és nem tudom 8-10 vagy több órára elhagyni a lakást.

Márpedig ahhoz,hogy fenntarts egy albérletet,ahhoz ennyit minimum dolgoznod kell.

2018. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kell munka, miért nem írod meg, hogy kb. milyen és hol? Lehet, hogy simán tudnánk ajánlani.
2018. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!