Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarom ölni magam, de nem...

Meg akarom ölni magam, de nem akarom megölni magam?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék így élni, ahogy most...nem tudom miért, de 10-11 éves korom óta ok nélkül késztetést érzek arra, hogy bántsam magam...sokat vagdostam magam.

Nem szeretem az életemet...nem szeretem a családomat...nem értem miért jó függeni valakitől...nem értem a kapcsolatokat...csak meg akarok halni.

Mégis félek attól, hogy fájni fog. És valahol remélem azt is, hogy esetleg nem sikerül...

Meglehetősen furcsa, hogy meg akarom ölni magam, de tudni akarom, hogy mi lesz utána...de ahhoz meg élnem kell..

Mit kezdjek magammal? HOgyan segíthetek magamon? Félek, hogy előbb utóbb ezekből az ambivalens érzésekből csak a halálvágy marad...és akkor majd tényleg megteszem...

21/n



2018. szept. 30. 21:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
61%
Irj nekem, es beszelgessunk. Maris nem fogod ugy gondolni hogy megolod magad!
2018. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet itt körülbelül. Akarsz valahol beszélgetni hivasban valamikor? Vagy először irasban ha gondolod. Boncolgathatnank ezt a temat,es talalhatnank valami megoldast,ilyesmik
2018. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem, menj orvoshoz! Nem halálvágyad, hanem feltűnési viszketegsged van...
2018. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet de még a kor is. Ha gondolod írhatsz pm-et és beszélgethetünk. 22/L
2018. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha Aspergeres vagy, akkor lehet arról olvasgathatnál és ha jobban értenéd magad találnál valami utakat, ami vezet valahova.


Szerintem amúgy ezek a dolgok részben szokás szerűek lehetnek. Rá lehet erre szokni, hogy ha rossz hangulat van, akkor ez jusson eszünkbe. Legalábbis nekem ez jutott eszembe.

2018. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A halál a legegyszerűbb út, eszerint is jutalmaz...

Úgy gondolod, az életnek nincs értelme, és a halál a végső állomás?

Ha mégsem, az amit elhagysz, valahogyan elkísér.


A függés alapjában nem jó. De a kölcsönös függés, és ha megválaszthatod kitől "függj", szükségszerű.

Az első, és legfontosabb: ÉLJ. Életed egy másik szakaszában nevetségesnek fogod gondolni a mostani gondolataid.

Fontos, hogy segítő szakemberhez kerülj, hogy beszélgessetek - erről is, és hogy mi vezetett idáig. Sokat számít. MAGADON aligha tudsz segíteni, a reális önismeret, önreflexió csak egy illúzió (félő nagyon alábecsülöd magad - mások pedig túlértékelik magukat...).

2018. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még egy dolog: az asperger kulcsszó miatt találtam ide. Van egy ismerősöm. Neki a túlzó elvárásai, és túlzó tervei (mindig más, lényeg hogy elérhetetlen legyen, amint egyik elérhető, már nem is érdekes... Mintha kudarcra kondicionálná magát.) okozzák a problémákat.


A dolog gyökere az önelfogadás hiánya. Megvan a diagnózisa, mégsem olvas utána, nem nézi úgy, hogy érintett és EZÉRT másmilyen, és ezért kezelik néha másképp. És nem fogadja el, hogy ilyen, és ilyen is lesz. (Ettől még nagyszerű - csak más).


Bármi is van az emberrel, az első, hogy MÁSOK IS vannak, akik ugyanezzel küzdenek... Meg ha valakinek egyéb bajaira van jól kijárt terápia, és nem megy el rá, akkor az ÖNSORSRONTÁS.

2018. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sajnos, az a szörnyű tény, hogy megfogsz halni. És tudod mit? Te dőntöd el, hogy mikor, vagy hogyan. Talán pár év múlva saját kezed által jutsz a másvilágra, de lehet, hogy időskorodban fogsz meghalni, 80 éves korodban.

A létezésnek ára van: el kell viselned a terheid. De csakis rajtad áll, hogy elbírod-e, rajtad áll, hogy megedzed magad, és végigcipeled a terheket, vagy gyenge maradsz, és eldobod őket.

Tudod, hányan viselik ezeket a terheket? Vannak, akik kínok között élik az életüket, és mégis képesek annyi lelki erővel megmaradni, hogy ne legyenek annyira ostobák, hogy eldobják egy gyönyörű élet lehetőségét.

Egyszer menj ki napos időben a szabadba, és nézz körül? Hány élőlény vesz körül? Hány fű nő a földön, mennyi fa szökik az egekbe? Hány pillangó repdes a közeledben, hány madár szeli ketté az eget? Hány tücsök ciripel az éjjel? Hány kutya ugat a környéken? Hány ember dohog, háborog, nevet, kacag, jár-kel a rögös, egyenetlen utakon? Ők mind viselik s terhet, az élet terhét. Ha erős vagy, és összefogsz velük, nem egyedül kell cipelni ezt a terhet.

És mindenek előtt: próbálj meg egyszer úgy mosolyogni, ahogy rád mosoly a világ. Sok mocsokkal, de sok széppel együtt.

2018. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, bár már jó páran írtak neked előttem, én is ittvagyok beszélgetni ha szeretnél valakivel. :) Én is átéltem már szörnyű depressziót. 21/N
2018. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia Kedves

Ha akkarsz nekem is írhatsz ha beszélgető társra lene szűkséges.😔

2019. júl. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!