Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol van az a pont, amikor az...

Hol van az a pont, amikor az ember már túl sokat iszik?

Figyelt kérdés
Húszas éveim közepén járok, s egész eddigi életemben nem nagyon ittam. Bizonyos dolgok miatt mondhatni, elmaradt a kamaszkorom, s most csinálok olyan dolgokat, amiket mások kamaszként szoktak, mert egyszerűen vágyom rá. Inni is szoktam mostanában. Néha csak otthon, egyedül, mert egyszerűen megkívánom. De nem berúgni akarok, csak az élvezeti értéke miatt. Soha nem iszom gagyi dolgokat, egyszerűen élvezek egy finom bort vagy egy jó whisky-t. De olyan is volt már, hogy nagyon kiakadtam csaj miatt, és akkor több pálinkát ittam a kelleténél, de berúgni akkor se rúgtam be. Olyan még sose volt, hogy annyit igyak, hogy ne tudjam, mi történik.
2018. szept. 30. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodban benne van: ha már nem tudsz magadról és arról, hogy mit csinálsz/mi történik, az már ez a pont...
2018. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Amíg nem függsz tőle, addig nem iszol sokat. Már ha hosszútávon nézed. Rövidtávon pedig amíg tudod hol vagy, mit csinálsz addig okés. Inkább keress más hobbit..
2018. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondolok, hogy hol a határ az alkalmi ivás és a függés között. Pl. én szoktam néha egyedül iszogatni, ha olyan kedvem van, mert ellazít kissé. Vagy az íze miatt. Kicsit aggaszt, hogy kívánom, de nem tudom, hogy kell-e, hogy aggasszon. Amennyit némelyik egyetemista iszik, az tényleg alkoholizmus kategória, de aztán ki is szokták nőni.
2018. szept. 30. 21:42
 4/6 grafno ***** válasza:
Lehet már most kellene visszavenni. Én a sörrel csúsztam meg 8 év alatt. Eleinte heti 1, utána heti napi 2-3. Utána már reggel is 2-3 vagy melo közben is volt. Meló után 30p és már 2doboz lenn volt. Pedig megtudtam állni és éreztem, hogy függőség alakult ki. Reggel már néztem, hol vegyek délután sört. Szép lassan eljutottam a napi 8-10ig. Berugva max 2x voltam évente. Töményt nem iszok soha. Szerintem a mindennapi is sok már.
2018. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ott van az a pont ahol az ember elkezd aggódni, és felteszi ezt a kérdést.
2018. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írtam privátot, de ha nincs kedved beszélgetni, leírom ide, amit erről a témáról gondolok.

Van pszichés függés az alkoholtól, viszont én úgy gondolom, az "igazi" alkoholista az, akinek fizikai elvonási tünetei lesznek, amikor nem iszik.

Ha azért fogyasztod az alkoholt, hogy ellazítson vagy jobb kedved legyen tőle, az még nem is feltétlenül pszichés függés.

Egyéb pszichés és/vagy életvezetési probléma persze állhat az italozás hátterében, de nem feltétlenül.


Szerintem mindig tartani kell szüneteket benne, és ha már azt érzed, hogy Nehéz szünetet tartani, akkor gond van...

2018. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!