Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akad rajtam kívül valaki, aki...

Akad rajtam kívül valaki, aki hasonlóan éli meg ezeket, csak úgy szépen elszigetelve mindenkitől, magányosan? Illetve hogy birkózik meg az akadályokkal, rosszul létekkel?

Figyelt kérdés

Mély depresszióban ,személyiségzavarban,bipoláris zavarban szenvedek (állítólag),ami kihat a mindennapokra.Ehhez társul a pánikbetegségem is

(emberektől rosszul vagyok.Akár tömegről ,akár kisebb társaságról van szó,előtör valamilyen formában egy kisebb-nagyobb roham.)A szívemben

szinte már folyamatosan érzem azt az elviselhetelen nyomást .Mintha valaki annak kitépésével harcolna éjjel-nappal.Állandó bűntudat érzésem van,

akkor is ,ha nem tettem semmi rosszat.Nem tudom ki vagyok ,teljesen a két véglet jellemez. A bűntudat érzést nem hallottam még senkitől.

Érez még így valaki?Általában azután érzem,hogy szóba elegyedtem valakivel és túl jókedvű voltam,vagy éppen túl komor.

Mintha a bennem élő két személyiség ostromolni,nevelni próbálná a másikat és bűntudatot kelteni benne,"legközelebb másképp viselkedj"címszóval.

Már annyira belém rögzült ez,hogy a beszédemen is egyre inkább megmutatkozik,hogy valami nincs rendben.

Akadozva kezdek beszélni,felcserélek szavakat ,félrebeszélek,teljesen kiszáradok,elkezdek pánikolni,szédülni,remegni.A szemkontaktust tartani

aligha vagyok képes.Megrémülök tőle.Egy senkinek érzem magam és menekülni akarok.Egyre kisebbnek és kisebbnek érzem magam olyankor.

A hangom is elég sokszínű,ami szintén zavar,és nem tudom ,ennek van -e valami jelentése?Van,mikor totál félénk a hangom,

majd ahogyan kattanok egyet,átvált nőiesebbre,vagy kicsit agresszívebbre és erőteljesebbre.Ez is a váltakozó zavarral hozható összefüggésbe gondolom.

Egyedül élek,a párkapcsolataim mind rosszak voltak.

Azt tudni kell ,nem fogadok el semmi hülyének nézést,félre tekintgetést,

megalázást,mint ami felett sokan viszont szemet hunynak.Több éve vágyom családra,26 éves vagyok.De csak erre alkalmatlan "férfiakba " botlottam.

"Barátoktól" is elfordultam,mivel nem voltak igaz barátok. Így számíthatok a családomra,

akikkel viszont elég ritkán találkozom.Munkahelyen is problémákba ütközök.Gyakorlatilag nem vagyok képes megállni a helyemet.Gyárakban is dolgoztam,

ahol direkt tesztelgetni próbáltam magam és erősíteni,de reggeles műszakban nagyon hajlamos vagyok az önkontroll elvesztésére,mintha

bekebelezne egy múltbéli trauma.Öngyilkossági jelenetek villannak be,vagy mindenféle kifogás ,hogy ne kelljen bemennem emberek közé.(Talán nem kéne erőltetni

,tudom.).Mai állásinterjún is

teljesen megaláztak.A munkáltató egy ütnivaló patkány volt.A magánéletemben turkált,amit szívesen terelnék jogi útra... A lényeg,teljesen padlót fogtam.Földbe

gyökerezett a lábam,ahelyett ,hogy kisétáltam volna az ajtón emelt fővel,nem álltam ki magamért.Rohantam haza,bezárkóztam,jöttek a csúnya gondolatok,

vajon hogy tegyem meg a végső pontot.Heti 2-3 alkalommal ksikorom óta törnek elő

ezek a zavarok/gondolatok.



2018. okt. 2. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Hát nekem pl a rendszeres meditációs gyakorlás vált be. Egy idő után lehet tapasztalni egy egyféle egységet. Ahol még nincsenek ellentétek, és nem harcolnak a gondolatok egymással, vagy épp nincs is gondolkodás. Ezt az állapotot tapasztalva már nem veszem úgy-annyira komolyan mikor pl bedob valami hülyeséget a tudatom. Csak visszatérek a lélegzet, és hangok figyeléséhez... Más emberek között is ha jön a feszültség, egy pillanatra elkezdek befelé figyelni. Hogy honnan jön? Aztán általában beugrik hogy az egészet a tudatom csinálja, és így megnyugszok kicsit. Szerintem vissza kell térni valahogy-valamivel a pillanatba, ahol még nincsenek ellentmondások, vagy gondolkodás. Ott egység van, és utána abból kiindulva sokkal könnyebben lehet venni a világ nehézségeit. (Nekem erre a meditáció vált be.) A tudat is elég vicces dolog, mert folyton gondolatokkal bombázza az embert - ezzel különböző álomvilágokban tartva. Persze ebből következik a belső szenvedés is, meg hogy úgy tűnik egy idő után mintha nem lennénk a saját gondolataink urai. Pedig szerintem ezt irányítani lehet.., csak ahhoz meg kell találni hogy belül mi az ami nem függ a gondolkodástól...
2018. okt. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is a meditációban hiszek,nekem is beválik időről -időre.A spirituálisabb gyógymódokra is rátértem jó pár éve.Többször látogattam már el kineziológushoz,bach-terápiára,stb,amik sokat segítettek,segítettek jobban megismerni önmagamat és elfogadni,de mikor egy újabb trauma ér ,ugyanoda kerülök vissza,ahonnan indultam sajnos.Már arra jutottam ,hogy nagy valószínűséggel hiába próbálkozom,ez a világ nem nekem való.
2018. okt. 5. 15:47
 3/4 anonim válasza:
Akadt. Az első lépés a gyógyulás felé az volt, hogy rájöjjek, egyedül kell megbirkóznom a problémáimmal, nem szabad senkire támaszkodnom és ehhez erősnek kell lennem nem csak lelkileg, hanem fizikailag is. Mint kiderült, a kettő együtt jár, a harcművészet pedig egyenesen csodát tesz. Második lépés, hogy elfogadtam, hogy márpedig ez vagyok, megtanultam együtt élni vele. Közlöm is rögtön mindenkivel, ha erről pletykálnak az általában jobbfelé vezet, mintha kombinálnának a hangulatom alapján ("jájh már megint nem beszél, biztos meg van sértődve, most meg egész nap dicsekszik" ismerős, nem?) Egy rakás kótyagos hormonhalmaz. Ez vagyok, ennyi. Ha nem tetszik, lehet tovább állni. Ha befelé figyelek, akkor érzem, mi hiányzik, általában az endorfin - mi más... - a jó hír, hogy sok mindennel lehet pótolni, és nem gyógyszerre gondolok. Apró praktikákkal szinte azonnal javítani tudok az állapotomon. Persze sokat segített egy alapos sokkterápia is, ami részemről kétszer 12 órás repülőútban nyilvánult meg. Azóta akárhányszor rosszul leszek valahol, csak emlékeztetem magam hogy még ehhez is volt erőm, s rögtön szőrén-szálán eltűnik az agórafóbiám :) 28/N
2018. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érzelmileg labilis személyiségzavar = (Bordeline). Bipoláris személyiségzavar. Olvass utána. Nekem is ezek vannak és amit írsz az hasonló.
2018. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!