Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichológushoz megyek,...

Ha pszichológushoz megyek, lehet gondom belőle a pedagógiai pályám során?

Figyelt kérdés

Hónapok óta rossz a közérzetem, úgy érzem depressziós kezdek lenni.


Tb támogatott ellátásra szeretnék menni, aminek gondolom nyoma marad.

Óvodapedagógusnak tanulok, a súlyos pszichés/mentális zavar az alkalmasságin is kizáró ok volt.


Ha emiatt nem lehetek óvónő, inkább megküzdök vele egyedül, nem szeretném emiatt feladni az álmom.



2018. okt. 22. 12:39
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Nekem is van egy egyre rosszabb depresszióm.


Próbálj meg anonimen segítséget kérni interneten keresztül!


Szerintem segít.

2018. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Orbáncfüvet vagy más gyógynövényt próbáltál ?
2018. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál nem marad nyoma...
2018. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért szűrnek alkalmasságin, hogy kizárják azokat, akikre veszélyes lenne gyerekeket bízni. Biztos hogy te ki akarod ezt kerülni?


A depresszió amúgy nem hiszem, hogy kizáró ok lenne. Egy (remélhetőleg) átmeneti állapot, és nem közveszélyes.

2018. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Óvodapedagógusnak tanulok. Ez az utolsó évem az egyetemen. Én is alkalmanként elmentem pszichológushoz, hogy megbeszéljem vele a problémáimat, sokszor nagyon padlón voltam/vagyok, nem csak a sulis dolgok miatt, hanem sajnos a családi helyzetem se volt fényes. Nem fog nyoma maradni, bárki járhat pszichológushoz. Az egyetemen a tanárok vagy az alkalmasságin biztos nem fognak erről kérdezni. :)

Sok egyetemista jár pszichológushoz, mert nehezen viselik a nyomást, nem sikerülnek a vizsgák, párkapcsolati, családi gondok miatt stb...A pszichológusokat is köti a titoktartás egyébként. És természetesen nem kell senkinek se elmondanod ha jársz, hiszen ez csak a rád tartozik. :)

2018. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!