Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség depresszió és...

Mi a különbség depresszió és mániás depresszió között?

Figyelt kérdés
A neten azt talátam, hogy a mániás depresszió az, amikor valaki egyszer lehangolt egyszer meg úgy pörög, hogy se ő se a környezete nem bír vele. De ez nem jellemző a sima depresszióra is? Vagy a mániás depresszió a depresszió része?

2018. okt. 24. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

A depressziós ember az mindig lehangolt. Neki sosincs pörgős hangulata. A mániás depressziós az időnként ezerrel pörög és nem ismer lehetetlen feladatot, ezer ember energiája van benne, aztán utána jön a depressziós szakasza, amikor semminek semmi értelmét nem látja, semmit nincs lelkiereje megcsinálni stb.

Ez két különböző betegség, tehát van, aki az egyikben szenved, van, aki a másikban. Hogy melyik a rosszabb, azt meg nem tudnám mondani.

2018. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ment a zöldkéz! Én azt hittem hogy a depressziós az aki egyszer pörög egyszer nem és a mániás depressziós pedig annyit jelent hogy valaki nem tud kimászni a depresszióból és, ha rendeződnek a dolgok is mindig keres valamit amivel visszazuhanhat - jó ezt tudni, hogy mit is jelent igazából! Még egyszer nagyon szépen köszönöm!
2018. okt. 24. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem ezt jelenteni. Az első válaszoló jól megfogalmazta a különbséget.
2018. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen igen, az első válaszoló kommentéből mától már tudom a valódi jelentését. Neked is ment a zöldkéz neked is!
2018. okt. 24. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!