Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy mentálisan érett személy,...

Egy mentálisan érett személy, hogyan éli meg a napjait a munkahelyen, ahol kevésszer érzi magát bevonva a beszélgetéskbe?

Figyelt kérdés

Nem katasztrófális a helyzet, befogadóak a kollégák, de nagyon sokszor van olyan, hogy 3man ebédelünk és ketten beszélgetnek, engem meg teljesen levegőnek néznek


Máskor pedig bevonnak, de ehhez általában nekem kell nyitnom


A pláne pedig az, hogy külföldön élek, a kollégák egymás között nem angolul beszélnek, velem pedig igen rajtam kívül 2 személy van akik csak angolul beszélnek


A teljes érzelmi függetlenséget szeretném elérni, tehát amikor nem hat rám negatívan az, hogy nem vonnak be a beszélgetésbe, mi az erre vezető út?


Meditáció, érzelmi éberség az viszonylag jól megyeget 2-3 hónapja veszem ezt komolyan, de néhol még mindig van egy két olyan pont ami kibillent az egyensúlyból és kell egy-két óra mire visszaállok


25f



2018. okt. 25. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ott ülsz velük és kiközösítenek, az nyilván pocsék érzés, egy "mentálisan érett személy" nem áltatja magát ennek az ellenkezőjével és nem menekül el az érzései elől, hanem felvállalja azokat, és nyíltan megbeszéli a problémáit azokkal, akik érintettek az ügyben.
2018. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kerdes az, hogy ha ezek az erzesek neha feljonnek, majd mindig tortenik valami ami elmulasztja,


akkor az jelenti azt, hogy elertem azt a hatart amikor is szoba lehet hozni, es megbeszelni


vagy csak tulreagalom az egeszet?

2018. okt. 25. 17:19
 3/10 A kérdező kommentje:
ma peldaul megint csak az ellenkezojerol kaptam megerositest, tehat nem volt ilyen erzesem
2018. okt. 25. 17:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz azzal a másik két személlyel közösen ebédelni, akik szintén csak angolul tudnak?

Szerintem ez bunkóság a részükről, hogy kihagynak. Nem sok empatikusság mutatkozik meg bennük. Még azt megpróbálhatnád, hogy elkezdesz magadról, vagy valamiről érdekes történeteket mesélni. Ha ebben jó vagy, akkor felfigyelhetnek rád, és akkor jobban bevonhatnak.

2018. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha ez vigasztal velem sem mindig beszélgetnek a kollégák de engem abszolút nem zavar ez. mindig más voltam kicsit mint a többség, amúgy vicces, normális ember vagyok, lehet velem beszélgetni, csak nem mindig vagyok nyitott és ez rohadtul "kiül az arcomra", ezért beszélgetnek velem ritkábban, vagy poénkodnak velem, mert van hogy abszolút nem vagyok nyitott erre, nem tartom viccesnek amin a többiek röhögnek. de mint mondtam engem ez abszolút hidegen hagy, sőt nem is hiányzik hogy kényszerből ott kelljen nevetnek velük. megszoktak már így tudják hogy vicces is tudok lenni ha éppen "olyanom van", ha meg nem akkor egyszerűen nem beszélgetnek velem :D vagy ha én kezdeményezek akkor természetesen igen.

lehet te is hasonló vagy, hogy kiül rád nagyon amikor éppen zárkózott vagy.

2018. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4es, egyáltalán nem igaz, hogy kizárnak, mivel sokszor nagyon nyitottak, de máskor meg az a totál leszarás van, ez is nap, és szituációtól függ, valszeg attól, hogy is milyen reggelem volt és akkor másképp látom


5ös, igen ezt a magabiztos hidegen hagy érzést, kell megengedni magunknak, ha a helyzet úgy hozza, ezen még dolgoznom kell,

2018. okt. 25. 21:18
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. ezt a hidegen hagy érzést sose lehet teljesen megtanulni. sőt, ezt nem tanulni kell inkább fejleszteni. belülről jön az érzés, hogy hidegen hagy. nem pedig magadra parancsolsz, hogy márpedig hidegen hagy.

de engedj meg egy kérdést. igazából téged érdekel az amiről beszélnek? szívesen csatlakoznál be minden beszélgetésbe amikor melletted beszélgetnek? mert ha a válasz nem, akkor valóban nem megtanulnod kell, hanem csak fejlesztened. hogy könnyedén át tudjál siklani ezen , hogy téged nem vesznek bele a beszélgetésbe. ha így vagy ezzel akkor a meditáció meg hasonló dolgok teljesen feleslegesek. fogadd el magad, hogy nem vagy teljesen ugyanolyan mint ők, téged más érdekel és másról beszélgetnél inkább, ez a téma téged nem érdekel és ne is zavarjon inkább örülj neki hogy nem kell olyan dolgokról beszélgetned, csak a látszat kedvéért ami téged nem is érdekel

2018. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem, hidegen hagy :)


Igen, ahogyan egyre tobb embert ismerek meg akiket azok a dolgok erdeklik amit engem is és a velük való élvezetes, nem nyögve nyelős beszélgetések könnyedsége miatt, ez az egesz egyre egyszerűbbé válik

2018. okt. 25. 22:50
 9/10 anonim ***** válasza:
látod, nem olyan bonyolult dolog ez. nemkell hozzá sok erőfeszítés amint realizálni tudod, hogy neked igazából nemis hiányzik ez, nincs is szükséged rá. amire szükséged van azt máshol, más emberektől tudod megkapni, nem tőlük
2018. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószinuseggel Introvertált vagy
2019. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!