Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nem fölösleges vájkálás a...

Ez nem fölösleges vájkálás a terapeuta reszeröl?

Figyelt kérdés

Kulföldön lakom, a körzeti rendelöben sorra kerultem terapeutahoz , aki kurator vagy pszichológus , nem tudom

Itt úgy van , hogy neki is hozzaferese van az eddigi kórtörtenetemhez , minden ami eddig velem törtent , betegegek, mutetek , stb , volt ezek közul egy mutetem , amelyet megelözöen majdnem meghaltam , es ez több mint 6 eve törtent , azóta felépultem es semmi köze a mai problemaimhoz , amelyek miatt hozzáfordultam .

Megis kulön megkerdezte hogy miert es hogyan törtent az ilyen olyan betegseg , mutet , mert ö csak meg akar erteni es ismerni engem

Egyszercsak azt mondja hogy fel tudja akar frissitteni a memóriam ha szuksegem van ra , nezzuk meg a kompjuterjbe , ha kell . ( mint a rendörsegen , mintha nem magamtól mennek hozza, hanem hazudni mennek hozza. )

Eddig ketszer voltam nala es nem ertem, valaki aki pszichológiat tanult , mondja meg , hogy MIERT akarja velem újra áteltetni a traumat ? Csak igy vájkálgatni . Mit erek en ezzel ?

Mindig úgy megyek ki töle , mintha aggonvertek volna, erdekes következteteseket von le , ” ki vagy egve” , ” nem szereted a lakóhelyed”, stb kisse legböl kapottnak tunik , amiket igy ramfog

Es a sok vajkalas utan , MIT nyerek en? Mit ad nekem az egesz, azonkivul , h ö kielegiti a kivancsisagat ?

Szeretnem tudni , ha neki van igaza es en nem ertem a lényeget ?



2018. okt. 25. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem érted a lényeget, egy ilyen trauma feldoglozásának mikéntje alapvető a lélektan szempontjából. Pont a "vájkálás" a lényeg, azért van ott, nem azért, hogy az időjárásról csevegjetek.
2018. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miert nem erezhetem magam megkönnyebbulve , boldognak , ha kimegyek töle ? Miert vikagvege hangulat
2018. okt. 25. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán mert őszinte megnyílás helyett próbálsz bezárkózni és akadályozod a terápiát. Vagy rossz a terapeuta. Jó hírű, fizetős emberről van szó?
2018. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a pszichológustól mindig úgy jöttem ki, hogy sokkal rosszabb volt utána, mint előtte. Aztán úgy mentem hozzá, hogy sokkal jobban vagyok a jelenlegi érkezésemkor, mint a múltkori érkezésemkor.


Ezt leginkább úgy tudnám szemléltetni, mintha azért hívnál szakembert, mert inog a házad és mindjárt összedől. Pár tégla hiányzik, te sem tudod, honnan, pár pedig meg van repedve, jó hogy dőlöngél az egész épület.

A szakember (pszichológus) kb hozzádvágja a téglákat, hogy "nesze, ezt rakd be!", vagy éppen kikalapálja a helyéről a csorba téglákat, és szintén hozzádvágja (felszakítja a sebeket), hogy "na ezt meg javítsd meg!".


Adj még egy kis időt magadnak, ha foglalkozik veled, abból nagy baj nem lesz.

2018. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd, a terapeutát te csak annyira érdekled, mint asztalost érdekli a faanyag, amiből bútort csinál. A terapeuta számára te munkadarab vagy, egy elromlott valami, amit meg kell munkálni, meg kell javítani és ehhez szét kell szedni és megtalálni a hiba okát. Márpedig a lelki problémák nagyon sokszor egy múltban megtörtént esemény nem kellő belső feldolgozásából adódnak. Mintha keletkezett volna egy tályog, egy gyulladásos góc, amit a szervezet félig-meddig legyőzött, betokozódott a kórokozó, begyógyultnak tűnik a seb, de időnként bizonytalan fájdalmak, allergiás és gyulladásos tünetek lépnek fel a test különböző pontjain. Ha ilyenkor egy sebész felnyitja a régen begyógyultnak tűnő tályogot, akkor onnan időnként gennyes váladék ürül és ennek távozása után a szervezet valóban tünetmentessé, gyógyulttá válik. Ne akadályozd azt, aki a lélek gyógyítására szakosodott, ha valóban meg akarsz gyógyulni. A terapeuta nem azért van, hogy neked örömet okozzon, hanem, hogy téged arra késztessen, hogy nézz szembe önmagaddal és te magad jöjjél rá, mi az, ami a lelki gondjaidat okozza. Vagyis, élj át egy katarzist, egy belső megtisztulást, láss tisztán.
2018. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a legegyszerűbb, ha őszintén elmondod neki, hogy Te nem érzed jól magadat, ha feltépi a múlt sebeit. Ennyi.
2018. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. okt. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!