Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lett akkora divat a...

Miért lett akkora divat a cipők (sneakerek) gyűjtési a fiúk körében?

Figyelt kérdés
A sulimban figyeltem meg, hogy a fiúk nagy része fokozatosan cipőb*zi lett, és állandóan arról dumálnak a szünetben, hogy ki milyen új cipőt fog venni. Komolyan mondom, jobban érdeklik őket a cipők, mint a lányokat. Természetesen minél drágább, annál jobb. Nem számít, ha ronda, vagy teljesen kényelmetlen, és használhatatlan, csak villogni lehessen vele. Ráadásul úgy féltik őket... Hát anyám nem féltett engem ennyire, mikor gyerek voltam. Mert mi lesz akkor, ha piszkos lesz, és már nem lesz annyira fancy? Most komolyan.. Kit érdekel? Van valakinek valami épkézláb magyarázata, hogy ez a társadalmi visszafejlődés miért kezd kibontakozni.

2018. okt. 26. 20:32
 1/5 A kérdező kommentje:
*gyűjtése.. Elnézést, a címet elírtam.
2018. okt. 26. 20:33
 2/5 anonim válasza:

Ezt én is észrevettem.. elkényeztetett aberrált majmok. Hányingerem van az ilyen sznob emberektől. Sokan nem adhatnak ki 100 ezreket egy **** cipőért, ami még otromba is.


Hihetetlen mi megy itt gyerekek 21. század: márvel, bétées, szníkör, anime stb.

2018. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kinőttem az iskolás korból, ez már nem idegesít. Helyette inkább az, hogy a hogyan tisztítsam meg a fehér cipőmet kérdés helyett a hogyan tisztítsam meg a fehér, Adidas hiper szuper nagyon drága 50 ezret érő (~tetszőleges név) cipőmet kérdést teszik fel. Külön ki kell emelni a márkát, mint ha fel akarna vágni vele. Vagy hogy éppen a két 60 ezer forintos bűn ronda cipő közül melyiket vegye meg.
2018. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Eredetileg az volt az oka, hogy egyre kevesebb olyan használati tárgy van, amit gyűjteni lehet, ma már mindent gépen/okostelefonon nézünk, lásd könyvek, CD-k stb. Cipőt hordani viszont ezen az égövön mindenkinek kell - valahonnan innen indult ki a sneaker-kultúra, aztán felkapottságával egyre terjedt. Valamire el kell költeni a jómódúaknak a pénzt...
2018. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nálunk az osztályban elég nagy divat hogy az ember nap mint nap másik cipőbe jön cserélgetve a kb 8-10 cipőt hozzá illő zoknikkal és zokni márkákkal.

Sőt van mikor cserélünk is cipőt valakivel egykét napra. De én minden egyes cipőmet saját pénzből veszem amit iskola melletti munkából keresem meg.

19/F autószerelő

2019. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!