Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax egyszeri alkalmazása...

Xanax egyszeri alkalmazása fiatalon mennyire káros?

Figyelt kérdés
Ezelőtt soha nem szedtem benzodiazepineket, viszont nemsokára itt az iskolai szalagavató. Nagy tömegben szorongok, és pánikos vagyok. Nem bírom, ha több százan figyelnek rám, figyelik minden lépésemet. Pszichológusnál már jártam, nem ér semmit. Arra gondoltam, hogy arra a délutánra begyógyszerezem magam, hogy valahogy kibírjam. Mennyire álmosít a xanax? Gondolom elsősorban a szorongást szünteti meg, így aki szorong, annál kevésbé altat, mint aki nem szorong (ugye van aki azzal kezdi a reggelt, mégse alszik be). Mozgáskoordinációmat mennyire befolyásolja? Arra az időre tényleg gátolja a memóriát? Mit tegyek?

2018. okt. 28. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az orbáncfű gyógyteát úgy üresben valamikor, hogy hogyan érzed magadat. Lazít az is.

Javaslom még a Sedatif Pc homeopátias bogyót. Lehet kapni patikában mindkettőt.Nyugodtan ihatod aznap a teát és szedheted többször a Sedatif Pc-t is.

A Xanaxot, ha néha beveszed, mondjuk 0,25 mg-ot, ami a legkisebb adag, attól még nem alszol el állva.

Próbáld ki mindegyiket még a szalagavató előtt és meglátod, hogy elég e a tea meg a Szedatif Pc. Xanaxot meg egy másik nap külön.

2018. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem káros semennyire, 1 szem 0.25mg ból többet ne vegyél be

ha nem csinálsz semmit csak otthon punnyadsz akkor érzed hogy álmosít, ha emberek közt mászkálsz csinálsz valamit akkor nem veszed észre

2018. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, kedves kérdező, hogy rá fogsz szokni. Pontosan így nem szabad szedni a Xanaxot, események előtt. Azt vagy szeded folyamatosan, orvos által meghatározott dózisban, vagy pedig nem szeded. Ha alkalmanként szeded az alkalmak gyakoribbak lesznek, és egy idő után minden apró stressz szituációra beszeded.

Ami a kérdéseidet illeti nagyon nem mindegy, hogy mennyit veszel be. Ezért írja fel orvos. Apropó, honnan akartad beszerezni?


A problémádra a hosszútávú megoldás a pszichológus, nem szabad 18 évesen elkezdeni Xanaxot szedni. Az, hogy eddig nem használt az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem is fog. Vagy több, idő kell, vagy másik pszichológus. Továbbá a pszichológusnak jelezni kell, hogy úgy érzed nem ér semmit a terápia.


Ami a jelen problémát illeti. Ha nagyon félsz akkor, próbálj meg egy olyan órával az esemény előtt meginni, egy nagyon kevés alkoholt. Mondjuk 2 dl bort, vagy 0,4 dl töményet, többet ne!

2018. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 3/3-as válaszoló nem normális, az biztos.
2018. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az alkalmak nem lennének gyakoribbak, eddig is bírtam nélküle, utána is bírnám. Meg ugye az életben egyetlen szalagavató van. Ez kikerülhetetlen, osztályfőnök kötelezővé tette a szereplést. Máskor nem kell majd szerepelnem tömeg előtt..

Nem olyan vagyok, hogy minden apróságra valami bogyó, de most úgy érzem, muszáj.

2018. okt. 28. 18:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Alkoholt nem szeretnék, mert megérzik és kirúgnak.
2018. okt. 28. 18:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy darab 0,25ös maximum, de amúgy szorongástól függően az is lehet, hogy semmit nem ér. Inkább a testi tüneteket tudja jobban eltüntetni szerintem (legalábbis saját tapasztalataim alapján)
2018. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A xanaxot azt fokyamatosan szedni kell es akkor hasznal. Ha te csak beszedsz egy szemet most kivetelesen az semmit nem fog erni azt mindig szedni kell mindennap. En igy tudom.
2018. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A xanaxot azt fokyamatosan szedni kell es akkor hasznal."


Ez csak az antidepresszánsoknál van így, azok valóban kb 1 hónap után hatnak normálisan, a nyugtatóknál, mint a xanax azonnali hatás van.

2018. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!