Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ilyen alvási rendellenessé...

Van ilyen alvási rendellenesség? Esetleg ki lehet alakítani?

Figyelt kérdés

Nem szeretek aludni, túl sok időt elvesz, lefekszem, elalszom, aztán már egyből el is telt 8 óra, még ha ébren lennék közben, vagy érezném a 8 órányi alvás alatt, hogy pihenek jó lenne. A kérdésem az lenne, hogy valahogyan lehetséges kialakítani azt, hogy ne aludjak? esetleg 24 órára beosztva sok apró részletre? Például óránként aludnék 10-20 percet, vagy 10 percenként 2-3 percet, de nem mélyen, csak ilyen meditatív állapotban?

Vagy van esetleg bármi amivel lehetne helyettesíteni az alvást?



2018. okt. 29. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez semmi kepp nem egeszseges. De a helyedben nem is probalkoznek ilyennel. Addig jo, amig kibirod aludni magad, en jelenleg sem birok elaludni, pedig nem vagyok idegroncs. 7-8 ora boven eleg es kell! Nem arra vagy kitalalva, hogy 0/24-ben menj. Nem veletlen alszik mindenki, amikor lemegy a nap. De imadkozz, hogy kialakuljon nalad Insomnia, aztan majd visszasirod ezeket az idoszakokat. :D
2018. okt. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ezzel próbálkozni, mivel a szervezetnek megvan az éjszaki biológia ciklusa. Miközben alszunk minden szervnek megtörténik a regenerálódása. Ez létfontosságú, és az éber meditatív állapot ezt képtelen helyettesíteni, csak ha belegondolunk az alvás szakaszaiba, minden ciklus, más miatt felelős. Ezt tudatosan nem is tudjuk irányítani. A kérdésed olyannak hangzik, mintha légzésedet akarod leállítani és géppel működtetni.

Viszont vannak olyan emberek, akiknek nagyon alacsony az alvás szükségletük, például tudósok nagy része, olyan tehetséges emberek, akiknek szinte elég 4-5 óra alvás is ahhoz, hogy működni tudjanak. Máshogy működik az agyuk, de ő esetükben ez természeten alakult ki.

2018. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te egy igen fontos lehetsz, ha még aludni sem érsz rá.
2018. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 2 éven keresztül nem aludtam. Úgy bírtam, hogy hetente egyszer 1 éjjelre bevettem valamit ami kiütött, hogy bírjam a következő hetet teljesen éberen. Összefolyt a nappal az éjszakával. Imádkoztam, hogy legalább 5 percet legyek képes aludni, de nem ment. Gyakorlatilag pusztán a léptben maradás, a két lábon állás is 250%-os energiát igényelt. Dolgozni nem tudtam, gyógyszert szándékosan nem szedtem. Még HITLER-nek (na de talán neki mégis) se kívánom ezt az időszakot az életemben. Ne akarj ne aludni, mert beledöglesz. Az immunredszered tönkremegy és jönnek a betegségek. Nekem már remegett minden izom a testemben. Ha elmentem volna a neurológiára, valszeg kórházban altattak volna, aztán ott halok meg, mint Michael Jackson az altató túladagolásban.

Nem játék az, amikor az idegrendszer kipurcan.

nem éri meg.

2018. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is utálok aludni, de nem is alszok túl sokat.

Nálam ez születésem óta fennálló probléma, piciként is ritkán és keveset aludtam. A nagyon kiskoromra nem emléxem, csak mondták, hogy akárhányszor benéztek hozzám alig láttak aludni, kb 10-ből 2x, viszont sosem sírtam. Arra viszont emléxem, amikor elkezdődtek a rossz álmok, 6évesen, azóta is itt van. Sokszor, ha olyant álmodok utána napokig nem MEREK elaludni, nagyon para tud lenni.

Szóval kb 12 éves koromban elkezdtem lopkodni a kv-t és a zsebpénzemből energiaitalt vettem, így a nagyon depis időszakokban amikor féltem aludni, akkor így tartottam ébren magam. Persze nem folyamatosan, csak 1-1 napokra. Kb 5 év alatt kialakult ez természetes módra, azaz már koffein nélkül is beáll ez az állapot, ha az agyam "nem akar" aludni.

Aztán rászoktam a fájdalom csillapítókra, mert rájöttem, hogy az ki tud ütni pár órára, szóval ha már 3 napig nem aludtam, akkor 2 szem gyógyszer és 4 óra alvás.

De ez ritkán van, már leszoktam, csak akkor használom, ha szükséges.

2018. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!