Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e köztünk esetleg olyan...

Van-e köztünk esetleg olyan szülő akinek a babájánál corpus callosum hiányt állapítottak meg? Jó lenne beszélgetni, tanácsot adni, esetleg fejlesztést ajánlani egymásnak. Eléggé el vagyok most keseredve. 😞😢

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 09:54
 1/5 jeverezi ***** válasza:
0%
magyarán nincs agya a babádnak. Ez neurológiai kérdéskörbe tartozik nem mentálisba! Amúgy sajnos nincs mit tenni ha súlyos a babád állapota akkor ne foglalkozz vele mondj le róla :(
2017. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magyarán nem tudod miről van szó, és mi az a corpus callosum.
2017. júl. 25. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Én sem tudom, ez mit jelent, de nagy barom vagy egyes.
2017. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jeverezi ***** válasza:

2-es! Egészségügyben dolgozok és tudom mi az a corpus collasum. Most mondjam el részletesen? Magyarán hiányzik a kérgesteste a babának. Leggyakrabban a terhesség első trimeszterében történik meg a baj máig nem tudják mi okozza valószínűleg genetikailag örökölhető rendellenesség szerencsére nagyon ritka. A homloklebeny mögött a barázdában terül el ez a kérgestest a két agyfélteke között a babádnak ez hiányzik.


S hogy mi következik ebből? Értelmi fogyatékosság nagyon valószínűsíthető, legkülönbözőbb tünetek pl: apraxiás járás kb olyan mint a részeg emberek ahogy járnak, tortiocollis is előfordulhat ilyenkor a nyak nem egyenes hanem ferde és úgy tartja az ember, disztóniák és parkinsonizmushoz hasonló tünetek ez azt takarja hogy remegés, végtagörcsök, arcizmok gyengesége maszkszerű fej, szájnyalogatás és nyálfolyás.


Akkor továbbá az izületeket is érinti gyakori a csípőizület kopása aminek egyenes következmény már fiatalo 10-15 éves korban csíőprotézis beültetése, vállizület továbbá boka és csigolyák főleg a nyaki C1-C7-es érintett.


Ez nem halálos betegség de mivel potenciálisan nagy az esély súlyos epilepsziára valamint mentális retardációra így oda kell rá figyelni rá.

2017. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves kérdező! Remélem nem érint rosszul a kérdés, hogy vagytok azóta? :)
2018. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!