Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger/autizmus teszt...

Asperger/autizmus teszt felnőtteknek hol fellelhető?

Figyelt kérdés

Kifejezetten felnőtteknek szóló, ingyenes, online tesztet keresek. Sajnos amiket a google dobott, azok a magyar nyelv kiválasztása ellenére is angolul vannak, vagy hótmást mutatnak, mint kellene.


Indok: felnőtt férfi vagyok, normális, átlagos életet élek, ám kaptam egy rokoni megjegyzés, figyelmeztetés-félét, hogy szerinte vannak enyhe aspergeres megnyilvánulásaim. Kíváncsivá tett a dolog. Szeretném magamat letesztelni, teszteltetni. Ha valaki ismer olyan szakembert, aki szintén ilyesmiket diagnosztizál, kérem ne tartsa magában. Köszönöm.



2018. nov. 3. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Az Asperger teszt nem online játék, amiket a neten találsz, azonra nem lehet adni. A rendes teszt több napos eljárás, amit szakemberek végeznek, ez kell ahhoz, hogy egyáltalán valami tényleges eredmény legyen.

Másrészt meg az "ismerösöknek" sincs fogalma az Aspergerröl, ezért nem érdemes foglalkozni ezzel.

2018. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy neked van igazad :)
2018. nov. 3. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Egyetértek az elsővel. Ráadásul mostanában szinte divat aspergeresezni, ezt is kalkuláld bele, szóval nem kell mindjárt komolyan venni. Ha tényleg az lennél, már rég tudnál róla valószínűleg, épp elég pedagógus kezén átmentél már.
2018. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

[link]


Sokaknak vannak autista vonásaik, akik nem érik el a diagnosztikai küszöböt. Ezért is szokták a diagnózisnál pl. azt is figyelembe venni, mennyire okoz nehézséget a mindennapi életben.


Mellesleg nem divat, eddig is itt volt, csak kevésbé vagyunk tudatlanok a témában, ami jó dolog szerintem.


Ha csak úgy érdekel a téma, akkor elsősorban Steve Sielberman: Neurotörzsek című könyvét ajánlom. Nagyon jól elmagyarázza, hogy alakult az autizmusról alkotott kép illetve a diagnosztikai kritériumok az évek során, és miért nem mindig egy egyértelmű kategória, hogy valaki autista-e vagy sem.

2018. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

tegnap 23:09-es: a "divat az Asperger" kitételt valószínüleg félreértetted.

Olyan értelemben nem divat, hogy régen is voltak aspergeresek, csak nem tudták diagnosztizálni és annyiban maradtak, hogy az adott valaki "kicsit furcsa ember".

Viszont olyan szempontból divatnak nevezhetö, hogy boldog-boldogtalan állít fel ilyen diagnózist másokról (ahogy a kérdezö esetében is az ismerösök) anélkül, hogy ténylegesen fogalma lenne az Aspergerröl meg a tüneteiröl, és aki nem úgy viselkedik, ahogy szerinte kellene, az Aspergeretnek lesz minösítve.

(Mellesleg ez a jelenség más pszichokai problémák esetében is jellemzö, rengeteszer dobálóznak a narcisztikus, skrizofrén, szociopata, stb "diagnózisokkal" minden alap nélkül, mert vagy valahol hallottak ilyenröl vagy valami filmben láttak valamilyen téves infót.)

2018. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Köszi, igen, erről beszéltem.
2018. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Akinek baja van, az mennyen el az orvoshoz, és javítsa/javíttassa meg magát. Röviden ennyi. Ha pedig nincs baja, nyilvánvalóan ne foglalkozzon ilyenekkel.

30 múltam már, amikor ez az egész dolog oda futott ki, hogy hivatalos diagnózist kaptam. De ez kellett is, magyarázat is volt, jól is jöttem ki a dologból.


Szerintem jobb ha ezeket a külső visszacsatolásokat lehámozod magadról. Ha téged - belső indíttatásból érdekel, az más sztori.

A válasz a kérdésedre:

[link]

[link] (ez nem magyar, de egyszerű Google translate érthetőre fordítja).

2018. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálam erős gyanú van Aspergerre, viszont én nem élek normál átlagos életet. Pl nem tudok kialakítani barátságokat, sem párkapcsolatot, stb. Ha nincs semmilyen gondod a mindennapi életben, teljesen felesleges kivizsgálásra menni. Egyébként legtöbb embernél vannak autista tünetek, de csak annyira, hogy meg sem közelíti a diagnózis határát.
2018. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

4-es: "Sokaknak vannak autista vonásaik, akik nem érik el a diagnosztikai küszöböt. Ezért is szokták a diagnózisnál pl. azt is figyelembe venni, mennyire okoz nehézséget a mindennapi életben." - Nem véletlenül autism spectrum disorder angolul, az egy folytonos dolog, valakinek csak egy kicsi jutott belőle, valakinek meg több.

8-as: Ha az a fő tünet, hogy nem tudsz kialakítani barátságokat, az inkább kötődési zavarra utal. Angolul attachment disorder. Wikipedian elég jól le van írva a gyerekkori és a felnőttkori is, és ha visszagondolsz a gyerekkori viselkedésedre, vagy hogy hogy bántak veled a szüleid, akkor szerintem jó eséllyel beazonosítható. Én is most ilyen irányba mentem el, mert bár a magas IQ stimmel és az is, hogy nehezen alakítok ki társas kapcsolatokat, a maradék viszont egyáltalán nem utal Aspergerre. Együttérezni is tudok, szóval pszichopata sem vagyok. Inkább valami kötődési zavar, ami illik rám. De önmagában valszeg ez sem magyaráz mindent, szerintem még az ilyen bezárkózásban nagy szerepe van annak is, hogy a társas kapcsolatok átkerültek a netre. Nem is tudom már, hogy mikor beszélgettem egy jót utoljára. Talán 20 éve, amikor még dédanyám élt.

2021. jan. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!