Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez mitől lehet,...

ThisIsNotHuman kérdése:

Szerintetek ez mitől lehet, éreztetek már ilyet?

Figyelt kérdés
Alapból tudom, hogy vannak problémáim, hisz már pszichiátrián is voltam, de ez egyre jobban aggaszt és nem értem meg magam. Én nagyon rég óta egy olyan társra vágyok akivel beszélgethetek megölelhetem szerethetem, vagyis hogy legyen egy viszonzott szerelmem , és ezt nagyon szeretném , folyton erre go dolok, de alapból egyedül akarok meghalni és nem akarom hogy boldog legyek, nem tudom elképzelni hogy valaki bele szeret abba ami én vagyok, és szerintem csak a szenvedést érdemlem meg, és alapból nagyon meg szeretném ölelni akit szeretek, képzeletben megy de ha való életre gondolok el sem tudom képzelni és folyton arra gondolok hogy: amúgy is mindenki meg csalna mert rájönnének hogy egy hiba vagyok , meg hogy megbánnák mert nem vagyok elég jó

2018. nov. 6. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg te magad sajnálsz szeretetet adni másoknak (viszonzás nélkül), azért érzed magad egyedül.
2018. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én attól félek hogy én sokkal jobban fogom szeretni, mint ő engem ,mert én rossz leszek neki, hogy nem fog szeretni és csak sajnálatból jön össze velem, csak azért mert szerencsétlen vagyok és meg esik rajtam a dzíve pedig közben nem szeret..
2018. nov. 6. 20:49
 3/7 anonim válasza:
Én is ugyanígy érzek. Képzeletben mindig vágyom arra hogy viszont szeressen akit én szeretek de előben meg hozzá sem merek szólni, mert attól félek hogy nem kellek neki és hogy nem vagyok elég jó. Mint ahogy te is mondtad. Neked inkább a külsőddel vagy a belsőddel van gondod?
2018. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a berögzült, negatív gondolat, amitől megtorpansz és se előre se hátra. Nem lenne jobb ha odamennél és megrpóbálnál beszélni vele? Legfeljebb nem lesz semmi a végén és tovább tudsz lépni. Ha mégis összejön, akkor happiness. Szerintem a legrosszabb utat választottad, a felesleges őrlődést és a semmit se. Ennek mi értelme van? A saját érzéseidet igázod le, jó formán ezért kívánod magadnak a szenvedést.
2018. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem pontosan így értettem, én az életben nem vonzódok úgy a szerelemhez mint képzeletben, nem merném azt megtenni amit képzeletemben igen, és való életben nem szeretnék senkit sem , és szerintem azért(tudat alatt) mert félek
2018. nov. 8. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt akartam írni, hogy ez a félelem miatt van. Nagyon vágysz rá, de rettegsz a csalódástól, elhagyástól, hogy a másiknak nem leszel elég jó (mert kevés az önbizalmad), ezért az agyad úgy védekezik, hogy egy részed úgy gondolja, hogy ezt te nem is akarod. Pedig de. Pszichoterápia segíthet ezen, csak néhez sajnos jó szakembert találni:(
2018. nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, azt gondolom magamról hogy engem soha senki nem fog majd szeretni, mert nem vagyok elég jó. Mert csúnya vagyok, haszna vehetetlen,nincs bennem semmi amit szeretni lehetne, a képzeletemben minden nagyon jól működik, minden rendben, de a valóságban siralmas. Ráadásul még pánikbeteg is vagyok, úgyhogy még azt is gondolom hogy egy dilissel úgyse akar senki se összejönni. Múltkor elmentem egy esküvőre totál depressziós lettem mert tudatosult bennem hogy ez velem soha nem fog megtörténni.
2018. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!