Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek hány alkalom után...

Nektek hány alkalom után adott diagnózist a pszcihológus?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen pszichológushoz jársz? Mentális betegségek diagnosztizálására csak a klinikai szakpszichológusnak van jogosítványa. Milyen diagnózisra számítasz?
2018. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem ilyen beskatulyázott diagnózist kaptam, hanem elmondta milyen a lelkialkatom. Az átlagosnál érzékenyebb vagyok, könnyebben felveszem a környezetem feszültségeit, ami nem teljesen tudatosul bennem. A nagyon sok inger túlterhel, a kommunikációs, szociális képességeim és a változáshoz való hozzáállásom sérült vagy gyengébb az átlagosnál.
2018. nov. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Pl: Ha nem tudod felemelni azt súlyt amit az átlagos emberek felemelnek, akkor gyengébb vagy. Valahogy ezt meg kell fogalmazni. Ez egy fizikai jelző.

Egyébként általában mindenkinek ezt mondják. Ez nem gúnyos megfogalmazásom. Ha ezek jelzők nem állnának meg akkor nem kerested volna fel.

2018. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 3-szor jártam pszichológusnál. Ebből 2 szakpszichológus volt, egy "sima", nem Dr.


A sima fősulit végzett pszichológus azt mondta minek nekem "címke". Mondtam hogy nekem nem címke kell, hanem diagnózis, mert az alapján tudnak megfelelő kezelést adni.

Azt mondta nem szereti beskatulyázni az embereket. Ja, én is ezt mondanám ha nem értenék a hivatásomhoz.


Az egyik szakpszichológusnál 4 alkalommal voltam, teszteket töltöttem ki, és beszélgetés volt. A végén megállapította hogy semmi bajom.

Persze, nyilván azért járok pszichiáterhez szorongással és szedek rá gyógyszereket, mert minden rendben.


A másik szakpszichológus egyetlen találkozás (tesztek, beszélgetés) után megírta a véleményét a pszichiáternek (aki elküldte nekem).

Ebben szerepelt a "szorongó elkerülő viselkedészavar" és egyebek, úgy 1/3 A4-es oldalnyi szöveg. De konkrétabb diagnózis nem.


Egyébként azóta megkaptam a diagnózist az Autizmus Alapítványtól, mivel Asperger szindrómám van. De erre én jöttem rá egyedül, egy pszichológus vagy pszichiáter sem.

2018. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én eddig 3 alkalommal mentem, decemberben lesz a 4., de eddig csak kérdezett és írt, különösebben nem mondott még semmit sem.
2018. nov. 26. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet remélni hogy alapos. És a végén mond majd valami érdemlegeset.
2018. nov. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!