Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok, nem tudok...

Róbert dávid kérdése:

Skizofrén vagyok, nem tudok dolgozni, mi lesz velem?

Figyelt kérdés
15 éves korom óta diagnosztizálnak skizofréniával,amikor elkezdődött az első epizód,nem tudtam egyáltalán tanulni,odafigyelni dolgokra,zavart voltam és mindenkit elküldtem a környezetembe.így a késöbbi éveim se teltek el túl jól a középiskolát nem tudtam elvégezni,mikor nagykorú lettem kórházba kerültem,mert nem szedtem a gyógyszereket.18 éves korom után,voltak jobb éveim,de melózni akkor se bírtam igazán a szorongásom miatt.Volt olyan hogy évekig egy szobába zárkóztam,és még közlekedési járművekkel se mertem menni.Nemvolt olyan munka még amit teljesen elvégeztem volna,3 órát bírtam aztán eljöttem mondván hogy nem bírom a fizikai munkát. Probálkoztam árufeltöltőnek ,burger king, takarítás, ilyen robot munkákat. mostani éveimbe mondhatom hogy a hoz képest ahogy voltam,sokkal jobb. Gyógyszereket szedek, de igysem megy a munka. most paranoid skizofréniával diagnosztizálnak. Mellete kényszerbetegség. 27/F

2018. nov. 14. 06:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyógyszereket szedsz? Te és az orvosod egyetértetek abban, hogy ezek segítenek? Nem kéne lecserélni, vagy más kombinációkat kipróbálni?

Estin még leteheted az érettségit, én ismerek egy olyan hölgyet, aki 50 felett döntött úgy, hogy leérettségizik, és megcsinálta, szóval ez is egy járható út, utána pedig akár egyetemre is elmehetsz, ha kitartó vagy, bár nem tudom, mik a céljaid, és abból, amit leírtál, nem is vagyok biztos benne, hogy az egyetemi élettel járó hatalmas stressz jót tenne neked.

Kéne járnod pszichoterápiára, és el kellene kezdened gondolkodni rajta, hogyan vigyél rendszert az életedbe, és mit lépj meg legelőször ahhoz, hogy jobban legyél.

És meg kéne fogalmaznod, milyen célokat szeretnél elérni, mivel szeretnél foglalkozni, persze a realitás talaján maradva, de nem lebecsülve önmagadat, a képességeidet.

És ha ez megvan, akkor elkezdhetsz azzal foglalkozni, hogy hogyan valósítsd meg az elképzeléseidet.

2018. nov. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szüleid tudnak támogatni, vannak tesóid?
2018. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!