Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alacsony szerotonin szintre,...

Alacsony szerotonin szintre, szorongásra, pánikra ezek hatásosak?

Figyelt kérdés

alacsony szerotonin szintre, szorongásra, pánikra

ezek hatásosak lehetnek?


- Macskagyökér 0,45g /nap -


és/vagy


- Orbáncfű 0,60g /nap -


és/vagy


- Orvosi citromfű 0,45g /nap -


és/vagy


- Levendulavirág 1g /nap -



Mennyit és milyen leosztásban lenne érdemes fogyasztani ha szeretnék reggel inni, napközben munkába elvinni és lefekvés előtt is inni egy teát?


Esetleg valami mást ajánlanátok, ami nektek bevált?


---

u.i.

mielőtt mesterséges "drogokat" íratnék fel, szeretnék futni egy kört a természetes gyógynövények vonalán, ezért kérlek ha hozzászóltok vagy javaslatot tesztek akkor ezen a vonalon, a nem ide illő és troll hozzászólásokat pedig kérem az admin törölje. Köszönöm.


2018. nov. 14. 16:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Igen, nekem az antidepresszáns vált be amit a pszichiáter felírt, az húzott ki huszonvalahány éve a mély gödörből.


A citromfű és barátai talán csak elbóbiskolni segítenek, de nem szerotonin pótlók! S nem vagyok troll, sem a természetes szerek ellensége, de komoly esetben ezek annyit érnek mint halottnak a csók, és csak nyugtató hatásuk van, mint írtam nem pótolnak semmit az agyban!

2018. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
az orbáncfű rendszeres - napi szintű használata hatásos lehet
2018. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mennyire vagy szorongós/pánikos és, hogy mióta.


Ha nemrég kezdődött és csak kicsit szorongsz akkor segíthet, de ha régóta szorongsz és nem is gyengén akkor esélytelen, hogy segítsen.


Sok ember elítéli az anti-depresszánsokat pedig inkább örülni kellene, hogy lehet kezelni a betegséget!

Persze meg van az esélye, hogy több gyógyszert ki kell próbálni mielőtt megtalálja az ember a hatásosat de előbb utóbb meggyógyul tőle :)

2018. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem, vagy csak minimálisan.
2018. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3


"Ez attól függ mennyire vagy szorongós/pánikos és, hogy mióta."


Igazából körülbelül 2 hónapja volt az első pánikroham, akkor volt körülbelül 5 alkalommal, de egy hónapja már lassan hogy nem volt újabb roham.


Azóta igazából csak azt érzem hogy feszültebb, szorongósabb vagyok mint régebben, de ennyi.


Szóval semmiképp sem mondanám magamra hogy nagyon rossz bőrben lennék, lehet vele élni, csak kellemetlen.

2018. nov. 14. 20:52
 6/19 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg, illetve mellé valami vitaminkészítményt (ha nem szedsz).


Nem ártana valami mozgás, az segít :)

futás vagy bringázás, ugrálókötél....

2018. nov. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

ACTIVAL multit emelt magnéziummal szedek,

mondjuk ez nem újdonság mert elég rég szedem, igaz kisebb nagyobb megszakításokkal, azt olvastam hogy a B5, B6 vitaminok jól jönnek.


illetve elnézést, tegnap kissé pontatlan voltam,

csak 4 alkalommal volt roham


októberben volt : 10, 16, 20, 31 -én


viszont míg a 10, 16 erős volt

(nyilván az első 2 alkalommal eléggé meg is ijedtem mert nem tudtam mi történik velem)


a 20, és főleg a 31 körülbelül már csak egy pár perc alatt lezajlott,

azóta, azaz már 15 napja rohamtól mentesen


u.i.

körülbelül az első roham környékén volt hogy szelént írt fel a háziorvos szóval azt is viszek be, mert kissé alacsony volt a pajzsmirigy értéke az első vérvételnél, de az a második vérvételre szintre állt.


Továbbá kaptam egy nyugtatót ha nagyon nem tudnék aludni, de ezt csak pár alkalommal vettem be, amikor tudtam hogy most már valamennyit muszáj aludnom mert másnap munka.


egyébként érdekes módon a rohamok kb mindig késő estére, lefekvés előtt jönnek


Mindenesetre most megpróbálkozom a fent is írt teakeverékkel, hígítva de egész napos folyamatos bevitellel, bár az eredményeket illetően ahogy látom van olyan aki pár nap alatt érezte a hatását van aki csak 2 hét elteltével szóval ettől nem várok máról holnapra azonnali javulást, viszont inkább ezt próbálom meg elsőnek mint valami mesterséges szert ami leszedál és függővé tesz.

2018. nov. 15. 08:14
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

Az orbáncfű magában is tuti befutó lehet.


"A növényi szert placebóval, illetve különbözõ

standard antidepresszáns kezelésekkel (fényterápia, triciklikus-,

SSRI- és noradrenerg-típusú szerek) összehasonlításban

minden esetben hatékonynak találták,,


Forrás:


[link]

2018. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

utánaolvasva, netet böngészve azt mondanám hogy hatásos, személyes tapasztalatnak híján nem tudok ezzel kapcsolatban többet mondani.


viszont az biztos hogy pszichiáter által felírt szerekkel kapcsolatban nekem is vegyes érzéseim vannak, egyrészt nyilván van egy kisebbség akinek kell a mesterséges szer, másrészt viszont a többségnél szerintem egy drasztikus butító és függőséget okozó szer alkalmazásának csak másodlagosnak szabadna lennie, mint van az osztrák és német területeken is, itt előbb írnak fel testmozgást + Orbáncfüvet és ha ez hatástalan akkor jöhet az úgymond durva szerek és a mellékhatás-lavina. Szerintem a Magyar pszichiáterek azért írnak fel minden kis problémára iszonyat durva szereket mert így nem kell megoldani a problémát, gondolják ha a páciens nem érzi akkor nincs is... szomorú

2018. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

A tízes válaszoló ennyit írt, idézem: "SSRI"


Ha elolvasnád a gyakori kérések szabályzatát, rájönnél, semmi szabályellenes nem volt a válaszában!


Az, hogy nem a te szájízed szerinti válasz, lehet, ezt az értékeléssel tudod kifejezni!


De töröltetni, csak mert neked nem tetszik, röhej.... Tudod nem így működik ez az oldal!

2018. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!