Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongásra...

Generalizált szorongásra miért jobb az antidepresszáns, mint az alkalomszerű nyugtató pl. Frontin bevétele?

Figyelt kérdés
Nagyon sok szakirodalmat átolvastam, Szendit is többek közt. Nem vagyok gyógyszerellenes mivel régi motoros vagyok szorongás terén. Míg anyáink anno néha bekaptak egy egy Eleniumot, most csak azt hallom, hogy:" Jèzus Mária! Te Frontinozol? " Valtozókorban vagyok kissé felerősödtek a szorongásos dolgaim, amik gyerekkorom óta kísérnek. De most komolyan erre antidepit kellene szednem? Nem vagyok depressziós. Boldog 52 éves nagyi vagyok, jó a házasságom is, anyagilag sem vagyok padlón. De szorongok. Csak úgy. De tényleg jobb az antidepresszáns? Kíváncsi vagyok. Bombázzatok véleményekkel, tapasztalatokkal!!

2018. szept. 27. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mert a nyugtatóhoz hamar hozzá lehet szokni, akkor már nem fog hatni, és emelni kell az adagot. De az emelt adaghoz is hamar hozzá lehet szokni, és így tovább, nincs felső határ. Letenni viszont nagyon nehéz az elvonási tünetek miatt. Az antidepresszánsoknak is van szorongáscsökkentő hatásuk, nehezebb hozzászokni, és könnyebb letenni. Kb ezek miatt jobb.
2018. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Olvasgattam a témában. Viszont ott a kérdés, hogy nem leszek e zombi az antidepresszánstól? Sokan írják, hogy érzelmileg megváltoztak. Érdektelenek lettek. Én egy jókedélyű nő vagyok a szorongásaim ellenére. Félek, hogy unalmas leszek és észre sem veszem majd.
2018. szept. 27. 14:41
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem fog változni a személyiséged!

20 éve szedem az antidepresszánst, nem változtam semmit, ugyanolyan érzékeny vagyok, mint korábban.

Zombi sem lettem, és a környezetem szerint is olyan vagyok, mint a gyógyszer előtt.

2018. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánshoz is hozzá lehet szokni. Nem mindenkinek jó. Rengetek mellékhatása van. Nekem generalizált szorongást hozott ki a változókor, és nem váltak be az antidepresszánsok, csak a nyugtató hozott helyre.
2018. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18 éve antidepit szedek. Igen, rászoktam. De! Azóta nincs erős pánikrohamom. Valamit, valamiért. Szendi kimondottan ellenzi a gyógyszert. Viszont, amikor a sürgősségire kellett mennem, mert annyira rosszul voltam. Kíváncsi lettem volna, hogy Szendi mit kezdett volna velem....
2018. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szendire ráférne pár alapos pánikroham, aztán akkor felhagyna a hülyeségeivel.

Az AD egyenletesen hat, a hatás folyamatos, nem löketszerű, mint a nyugtatóknál. Nem üt le, lehet mellette alkoholt inni. Ha sikerül eltalálni a megfelelőt tényleg folyamatos 99%-os lehet az ember mellette.

2018. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagyis érzelmileg nem tompít le, nem leszek érdektelen, hogy pl ugyan úgy tudom szeretni az unokáim és a feladataimat is el tudom látni? Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert pár helyen ezt olvastam, hogy "fát lehet hasogatni a hátamon mióta szedem...", vagy "...már nem érdekel mi történik, nem tudok örülni semminek de szomorú sem vagyok...". Na én ezektől tartok. Nyugodtan írjatpk példákat, hogy kinek hogy vàlt be...stb. Tudom ez egyénfüggő, de kíváncsi vagyok!
2018. szept. 28. 11:46
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy irod, egyenfuggo. Ne higyj azoknak, akik itt azt irjak nem leszel erzelmi tompult agyhalott csak mert ők nem lettek azok! Az emberek eleg kulonbozoek genetikailag (is)!


Vannak, akiknek az antidepresszansok azonnali maradando karododast okoznak. Erzelmek eltorlese, szellemi leepules, maradando kemiai kasztracio (PSSD), testi erzestelenseg, frontalis lebeny szindroma, az erzelmek hianya miatti vegleges kiegettseg, munkakeptelenseg, motivaciok elvesztese, kronikus faradtsag szindroma, neurotoxicitas (toxikus agyi-idegrendszeri karosodas). Velem ez tortent, sok ezer masik emberrel is.


Ezeket kockaztatod, es sok 100 egyeb maradando egeszsegkarosodast. Vagy bekovetkezik, vagy nem, te tudod hogy ilyen aron neked ez megeri-e. En biztos hogy ilyen kuruzslo kozelebe nem megyek, ha tisztaban vagyok mindezzel mar annak idejen. Angol nyelven keress ra mar rengeteg informacio/tanulmany elerheto.

2018. szept. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Utánaolvasok! Igen, ilyen infók is érdekelnek, nem csak az, hogy ez jó, csak szedd.
2018. szept. 29. 11:58
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó válaszoló: több száz emberrel beszéltem, akik antidepresszánst szednek, ilyen probléma senkinél nem fordult elő.

Nem is lehet igazából, mert a gyógyszergyárakat rég beperelték volna ilyen mellékhatások miatt.

Még a legritkább mellékhatást is kötelező feltüntetni a betegtájékoztatón!

Ennyi és ilyen súlyos mellékhatása még a kemoterápiás szereknek sincs, ez is tapasztalat.

Pedig azok igazi mérgek!

2018. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!