Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi hasznosat csinálhatnék...

Mi hasznosat csinálhatnék munka helyett?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, idén érettségiztem de a problémáim miatt nem jelentkeztem továbbtanulni.

A helyzet azóta sem javult.

Néhány napja engedtek ki a pszichiátriáról, öngyilkossági kísérlet miatt voltam bent, borderline személyiségzavarom van.

Jelenleg kicsit már stabilabban látom a jövőmet, szeretnék egyetemre menni szeptembertől. Azonban addig valamit kellene csinálnom.


Nyilván, elmehetnék dolgozni (próbáltam is (értsd dolgoztam már, de nem bírtam), most is keresgélek), de a szociális fóbia, motiválatlanság és a pánikrohamok miatt nem nagyon vagyok jó munkaerő, sőt, sokszor még az állásinterjúig sem jutok el, annyira félek.


Viszont a munkán kívül semmi más hasznos tevékenység nem jut eszembe. Képzések általában szintén csak szeptemberben indulnak, azokról lekéstem, plusz fél-1 éves képzések nem is nagyon léteznek szerintem. Újraérettségizni tervezek (angolból emelteznék), de arra úgyis csak 2 héttel előtte fogok elkezdeni tanulni, képtelen vagyok most leülni és foglalkozni vele.

Önkéntes munkák itt a környéken csak alkalmanként vannak, tehát az havi kb fél napnyi munka.


2018. nov. 17. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Edzeni?

Nyelvtanulás?

Filmezés?

Fotózás?

Írás?

Vállalkozás indítás?

2018. nov. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz dolgozni, akkor az egyetem után mit akarsz csinálni?

Nem lessz folyton valaki mögötted aki eltart és etet téged.

2018. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Emelt erettsegire csak 2 hetet tanulni?

Nem realis.

Biztosabb lenne korabban kezdve, jol beosztva. Es ez hasznos is.

Angoltanarkent irom ezt.

2018. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Edzés és nyelvtanulás csoportban, önkénteskedés állatmenhelyen. Beszélj ezekről az orvosoddal!
2018. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A multis rabszolgamunka nem neked való, és oda hiába is próbálkozol, nem vesznek fel, mert oda tökéletes zsoldosokat keresnek. A személyiségzavar azt hozza magával h nem tudnak a végletekig kihasználni és napi 12 órában dolgoztatni mint a többi birkát.


Valami szabadúszó munka kell neked, szövegírás, design, fejlesztés, építészet, esetleg vmi művészet...

Ezeket mind tanulni kell mondjuk.

2018. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!