Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék? Terhesség,...

Mit csinálhatnék? Terhesség, baba, munka

Figyelt kérdés

Van egy 20 hónapos lányom, pocakban a tesó, 19 hetes. Nagyon örültünk, így terveztük, így szerettük volna. Ugye GyED-en vagyok itthon.

Egyik kérdés. ha megszületik a pici, milyen támogatás fog járni? Tavaly novemberben megszűnt a munkahelyem.

A másik, hogy "kell a vérfrissítés" címen kirúgták páromat középvezető beosztásából (minimális végkielégítéssel)

Hogy tudnánk így pénzt csinálni? Terhesen engem sehova nem fognak felvenni. Párom küldözgeti az önéletrajzait mindenfelé, de Mo- n ez nem egyszerű. Köszi a segítséget.


2013. márc. 22. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha megszűnt a munkahelyed gyed alatt akkor most passzív gyed alatt vagy tudtommal ami nem örökíthető tovább a következő babaára.

Így az első babával ha lejár a gyed akkor csak a gyes fog járni. Bár remélem nem jól tudom.

2013. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs fennálló munkaviszony, akkor csak gyesre leszel jogosult. Én úgy tudom. Igazából nem tudom, hogy tudnátok pénzt csinálni, párodnak kell mihamarabb munkát találni, mert a munkanélküli segély is csak 3 hónap, ha megvan hozzá a munkaideje.
2013. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mondom, a munkaviszonya 10 év volt.

Csak a másik baj, hogy még ez se legyen egyszerű, még másfél évig kéne fizetnünk a lakáskasszát, most albérletbe lakunk, a tulaj pedig nem hajlandó minket még tartózkodási szinten sem bejelenteni :( A munkaélküli segélyhze pedig ha jól tudom helyileg illetékes munkaügyi központot kell felkeresni. Neki az álladó lakcíme 300 km- re van. É így egyéb segélyeket sem kaphatunk.

Nagyin szomorú helyzet, hogy segélyeken kell rágódni, pedig annyira úgy készültnk már az elején, hogy legyen meg minden. Munka, bztos háttér :(

2013. márc. 22. 19:46
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, a psszív szór kihagytam. :(
2013. márc. 22. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mennyi volt a munkaviszonya, ma már csak 3. hónapig jár munkanélküli, ez törvényi előírás.
2013. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A munkanélküli fix összeg, vagy a volt fizujával van kapcsolatban?

Mondjuk a lakcím miatt valahol szinte mindegy

2013. márc. 22. 19:50
 7/9 anonim ***** válasza:

nem vagy jogosult a kicsivel gyedre sajnos. ajánlom azért illetékes felkeresését mert lehet itt még lehet munkanélkülivel csalni.

keressetek egy ismerőst aki a környéken hajlandó bejelenteni magához ideglenesen. rokon, közeli barát, valaki, akkor legalább ez meglenne oldva.

a férjed meg keressen lelkesebben, pl a facebookon is van 2 oldal (szájról szájra az egyik) ahol 10 pecenként tesznek fel munkalehetőségeket.

ne a szakmájához keressen most ha nem talál, hanem helyezkedjen el az első adódó lehetőségen és majd az a munka melett megkeresi az igazi...

2013. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
arra nem gondoltam nem tudom h meg lehet e jatszani csak hangosan gondolkodom h letrehozni vmi vallakozast ahova nem kell sok toke, igy a munkaviszony folyamatos???
2013. ápr. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó havi 60-70 ezres adót kell fizetnie egy vállaklkozónak minden hónapban.
2013. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!