Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus adhat tájékoztatá...

Pszichológus adhat tájékoztatást a páciense állapotáról a hozzátartozóknak?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy konkrétan miről esett szó a zárt falak mögött, hanem hogy mik azok a dolgok amiket tenni lehet például egy depressziós gyógyulásáért, mik azok a szavak, mondatok, témák amiket kerülni kell? Vagy elárulhatja-e, hogy neki mik az észrevételei, megjegyzései a beteg állapotát illetően?

2018. nov. 24. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a páciens gyermek akkor a pszichológus adhat információt a gyermek gyámjainak. Ha felnőtt akkor nem.
2018. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A feleségem...
2018. nov. 24. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felkeresed a pszichológust akkor megmondja. Alapjában véve segítőkész, normális emberek, egy kérdést megér. A beszélgetés részleteit biztos nem adja ki, de általánosságban segíthet.
2018. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem is akarom, hogy elmondja, miről beszélgettek, csak azt szeretném, ha felvilágosítana a feleségem állapotáról és adna pár tanácsot, hogy én mit tehetnék érte
2018. nov. 24. 19:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem, ezért írtam, hogy egy kérdést megér. Én is járok pszichológushoz, középkorú nő vagyok. A hölgy nálam kicsit idősebb de nagyon rendes. Biztos vagyok benne, hogy ha őt felhívnák hasonló dologgal, valamilyen tanácsot nyilván adna még úgy is, hogy nem mond semmi konkrétumot.
2018. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adhat, ha a feleséged ehhez hozzájárul.
2018. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hát attól függ milyen kapcsolatban vagy a hozzátartozóiddal.

De sztem pont ez a lényege, hogy integrálni az ott elhangzottakat.

2018. nov. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen esetben sem adhat ki semmit a felnőtt páciensről!
2019. jún. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!